Дигитални учебници во образованието

Дали сте за дигитализација на учебниците во образованието?

  • Да

    Гласови: 13 26,5%
  • Не

    Гласови: 36 73,5%

  • Вкупно гласачи
    49
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Не е вистина, и кај други политичари коментираат. Од Оливер, Заев, Груевски, па и Филипче. Имало негативни коментари, но не до овој степен.

Убеден сум дека е еден од најнепопулатните министри во Владата. Прво, не е дете на Сдсм и второ си турка пропаганда која секогаш наидува на нож. Карактерот и е посебна приказна.
Да не и грешам душа, незнам каква е... Едно нешо со 100% сигурност знам. Многу е ниска.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.742
Поени од реакции
5.016
Ако има референдум нема да гласам поради:
1. Не сум доволно стручен да решавам
2. Не ме засега
3. Сакам да неуспее а да има гласови повеќе против диг.учебници и со тоа ќе се испрати порака дека треба да се укине или намали излезеност на референдум.
4. Ќе се стави владата во незгодна позицина...еден референдум не слушаат друг да (името)
5. Ако веќе бирам би бил за дигитални ако ептен морам.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.993
Зошто ти треба стручност за да знаеш дали да заокружиш За или Против? Треба да имаш став и да ја следиш состојбата.

Владата ќе се стави во незгодна позиција ако референдумот успее и, секако, ако победи опцијата Против (ако прашањето биде поставено: Дали сте за дигитални учебници?"). Не треба да се намалува цензусот за излезност. Не гледам причина. :)
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.742
Поени од реакции
5.016
Зошто ти треба стручност за да знаеш дали да заокружиш За или Против? Треба да имаш став и да ја следиш состојбата.

Владата ќе се стави во незгодна ако референдумот успее и, секако, ако победи опцијата Против (ако прашањето биде поставено: Дали сте за дигитални учебници?"). Не треба да се намалува цензусот за излезност. Не гледам причина. :)
Ако ме тераш да бирам сум за да пропадне...види точка 5. Сакам дигитални учебници. Но не треба да бидам прашан зошто не сум стручен. Мое право е да бојкотирам или да немам став...
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom