Дигитален архив: Компилација на историски извори за Македонците!

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.122
Поени од реакции
12.424
Ми се покажа како најсоодветна тема,затоа ќе постирам овде.
Бев на еден факултет овде у Москва,да полагам Руски јазик ))) и ми оставија впечаток руските историски карти
20200905_140719.jpg 20200905_140634.jpg
 
Член од
2 јули 2017
Мислења
6
Поени од реакции
5
Извинете сакам нешто да ве прашам. Пред некоја недела налетав на една македонска веб страница полна со документи за македонскиот народ и историја. Од десна страна имаше и српски извори и бугарски и грчки и од западот. Неможам да ја најдам дали некој знае за неа? поздрав
 

мкдд

Вардарски
Член од
28 април 2020
Мислења
7
Поени од реакции
22
Извинете сакам нешто да ве прашам. Пред некоја недела налетав на една македонска веб страница полна со документи за македонскиот народ и историја. Од десна страна имаше и српски извори и бугарски и грчки и од западот. Неможам да ја најдам дали некој знае за неа? поздрав
јас ја разгледував таа баш пред некој ден, но во моментов не ми текнува на името. Ако успеам да ја најдам ќе ја пратам овде
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.500
Поени од реакции
1.930
Извинете сакам нешто да ве прашам. Пред некоја недела налетав на една македонска веб страница полна со документи за македонскиот народ и историја. Од десна страна имаше и српски извори и бугарски и грчки и од западот. Неможам да ја најдам дали некој знае за неа? поздрав
јас ја разгледував таа баш пред некој ден, но во моментов не ми текнува на името. Ако успеам да ја најдам ќе ја пратам овде
https://мна.мкд/

Оваа?
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
521
Поени од реакции
432
Ми се покажа како најсоодветна тема,затоа ќе постирам овде.
Бев на еден факултет овде у Москва,да полагам Руски јазик ))) и ми оставија впечаток руските историски карти
Прегледај го приврзокот 265050Прегледај го приврзокот 265052
Одлични карти. Добро би било да ги сликаш целосно и што повеќе на број.
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
277
Поени од реакции
218
Да, а ОМО прашак за перење ли е?
Русиве почнале бугарски песни да пеат,а украинците па и партија имале бугарска .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom