Дигитален архив: Историски градби (места) во 360°

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Инспириран од темата и секако од модерната технологија решив да отворам нова тема каде што ќе споделуваме слики и видеа (без разлика дали се обични видеа или тури) од важни историски градби или археолошки локалитети во 360°.

Па ако налетате на некое квалитетно видео или слика во 360° од некој (за вас) интересен археолошки локалитет или историска градба - споделете.


Па... како оди адетот:

Callanish Stones

Stonehenge

Пирамиди (плејлиста)

Buckingham Palace

Phanom Rung

Pompeii

The Great Hypostyle Court of Karnak Temple

Edfu Temple

Acropolis
(истото видео има и подолга верзија од истиот акаунт)
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.395
Поени од реакции
7.840

Не е археолошки локалитет ниту историска градба но сепак е 360° видео, плус и бев присутен таму за снимањето.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.395
Поени од реакции
7.840
Ами дека е чеканот на Миленко???????????

Шала на страна....навистина писмото на црквата било на српски. Мислев дека е пропаганда
Внатре кога бев последно сеуште стоеше урна во која било срцето на Др. Арчибалд Рајс, подот го демолирале а беше направен со празни полнења од артилериски гранатаи, чаури, пошо мислеле дека има злато. Србите ја подигнале колку шо знам, затоа е српски.
Редовно чевствуваат, гледај после толку години на тоа исто место пак срби, бугари чак и грци прават испади.

Ротирај го снимката надолу и лево од металниот крст се гледа мала бетонска градба, тоа е влез во костурницата.

Јас сум по потекло од тој крај, не сум егеец инаку :)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom