Дејан Бошков & Империал Бенд вс. Тоше Проески!

Член од
27 јануари 2005
Мислења
86
Поени од реакции
0
[/CENTER]

Дејан Бошков, другарче од соседството, некогашен дежурен бељаџија во средното земјоделско училиште во Битола и сегашен веќе ”етаблиран” пеач на ”Империал бенд”.[/LEFT]
Талентот за музика го наследил од татка си, исто така пеач Миле Бошков попознат како македонски Павароти.
Дејан моментално е ангажиран во неколку кафеани низ градов (Битола) каде со микрофонот в рака и заедно со својата верна дружина ги пее старо-новите турбофолкерски хитови и класики.
Омилен пејач му е Здравко Чолиќ.
Нормално, во план е да сними Це-Де за кое смета дека ќе се реализира во блиска иднина.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
:pos: :pos: :pos: :music3: Греота Тоше наш, конкуренција има сега леле!!!
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
and Bukaro does it again! Уште еден темел во македонската андергаунд литература. Букаро од кај го најде ова живти све... :pos: кажувај оти веќе не одам до продавница со бонови да ти купувам слатки, само за мене ќе си зимам ;)
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Dejan e op na #bt Veleso na prekar a HIjack nekako mu bese nik :)))))))
Detevo e legenda so golema zelba da e Bitolska kabadaja :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Сеир - класика

Букаро напиша:
Цртичка - Абе слушам, откако стана пеач ти се лепат пичињата на”велико”, шо имаш да кажеш во врска со тоа? И опиши ни некој интересен пристап на девојка која се попалила на твојата појава?

Д.Б. - И јас сум изненаден од пичињата...често доаѓаат бараат со насмевка некои песни а потоа мобилен телефон. Се прашувам до телефонот е? Или до песната? Пред околу две недели свиревме во најлуксузниот ресторан во Битола ”Белведере”. Му свиревме на хрватскиот амбасадор кој беше дојден со делегација и негови ”блиски соработнички”, манекенки. Кога атмосферата се вжешти до максимум, од таква глетка на 20 пичиња по прслуци, дојде да ја заборавам песната ”Стани моме да заиграш...” Моите колеги се саклдисаа, меѓутоа фино-лепо ги прашав, да направиме бе луѓе пауза? пошто внатре беше тотален хаос. Пичињата се налокаа и со прстите почнаа да покажуваат кон своите цициња. А јас... збунет, се прашував ”Цицињата или текстот на песната?”​


:pop:

Него, да не ти е позајмено интервјуто од Свет? :pos:
 
Член од
27 јануари 2005
Мислења
86
Поени од реакции
0
Свет.ком.мк

Acid напиша:
:pop:

Него, да не ти е позајмено интервјуто од Свет? :pos:
Ахам. Ала Реџет Пампур стил! Меѓутоа ако нешто некој се сомнева... За Деки има уште.



Деки ко не беше толку славен.


Автобиографија

Роден сум во градот Велес (тогаш Титов Велес , сега незнам чиј е:P ) во 1984 во Градската Болница.Уште како мал знаев дека ке станам позната фаца нашироко исто така доста пати ме носеа по доктори не заради физички туку заради психички аномалии.Подоцна во градинка почнав да малтретирам се околу себе , почнувајќи од децата па се до воспитувачките мммм .Омилени работи во градинка ми беа тн тепачки со сирење(тогаш на времето не беше толку скапо сирењто) Сепак најбизарното нешто што го направив е тоа што додека пиев еднаш чај ми дојде идеја културно речено да извршам нужда во чајот за да трагедијата биде уште поголема воспитувачката ја зеде чашата со чај и рече :Сега ке му покажеме на Дејан како се пие чај:)))). Јас се здрвив кога во моментот воспитувачката почна да се закашлува и тетерави.По неколку години слушнав дека добила жолтица затоа до ден ден имам грижа на совеста .Во забавиште првпат ја осетив горчината на животот заради тоа што со дрвени бојци им правев на девојчињата разно разни работи. Додека во прво одделение почнав да превземам одговорности во животот , така да ме пуштија да си купам математички плочки но сепак по грешка влегов во бурекџилница и му реков на продавачот : чиче имате со триаголничиња ? -Да имаме рече продавачот , имаме четвртина и осмина. Бидејќи бев голем математичар му реков дај ми осмина (мислејќи дека е поголемо од чевртина )Животот во основно ми помина во зафрканција што е уште еден доказ дека мојот живот е една голема заебанција. Сега во средно е нешто поинаку , но во целина е исто срање.Осум години живеам и не работам во Битола. Многу опасно бате сум кога се работи за жени(ако сакате детали прашајте ги бившите)*.

Продолжува :pos: :pos: :pos:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Букаро напиша:
А Тоше сепак нека продолжи да се прави маџар и повторно кога ќе дојди во Битола нека си ја сврти главата на друга страна. Со други зборови несакам да го видам! Иако сум и јас пеач, можеби не толку славен...


:pos: :pos: Изгледа Тоше секогаш му ја врти главата, па овој е наку*чен поради тоа. Ах, Тоше, Тоше! Шо прајме сега, дечково што не сака да те види?:icon_eek:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
kikiki напиша:
:pos: :pos: :pos: Lele ke umram od smeenje. Koj e tipov voopsto, i sto bara???:pop:
Ќе снима спот со Томато. Бара чупијна за да мешаат со гз пред камера. Има кандидатки?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Лејјјј Букаро, те немаф читано од младоста.
Ме интересира 1 работа: Од каде црпеш инспирација за ликовите!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Букаро бе, сме го исцицале цел бендвит! Морав да ги преместувам сликите на друг сервер, зошто сеирот не е тоа без слики! :icon_lol:

[SIZE=+1]Sorry, this site is temporarily unavailable![/SIZE] The web site you are trying to access has exceeded its allocated data transfer. Visit our help area for more information.
Access to this site will be restored within an hour. Please try again later.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom