Дефинирајте го Господ!

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Мислам дека е веќе претеризам тоа што го правите, си играте со работи то не се за играње. Остајте тие прашоци и омекшивачи, земете малку помолете се мош па има уште надеж за оние што хулат на Бога ........
Ги следиме стапките на Господ.
И тој си играл со работи кои не се за играње.
( ова е точно под претпоставка да Господ постои )
 

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
31
Ги следиме стапките на Господ.
И тој си играл со работи кои не се за играње.
( ова е точно под претпоставка да Господ постои )
Но бидејќи ти препоставуваш дека Господ не постои тогаш тоа не е точно, т.е. вие си играте со работи кои се за играње или не си играте со работи не се за играње и не ги следите неговите стапки.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Бог не е цркви, попови, манастири, калуѓерки и шо ти знам јас. Бог е надчовек, сила која е над се.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
ne znam sto e bog i koj e ama neznam od kade hrvatite najdoja BOG za zdravo ili cao kako sakate gledam po ova tv BOG BOG i si vikam mame da vi ebam ustasko ist jazik imate so srbite i sto aj sega ke go prepravate da se razlikuva a mene taka glupo mi zvuci toa BOG koga imaas da reces CAO
 
Член од
16 март 2007
Мислења
317
Поени од реакции
20
Bog e sozdatelot na se! NAs tatko! A inaku ako poveke te interesiraat Negovite karakteristiki, Isus e Negov pretstavnik a i nie sme sozdadeni spored Negoviot obraz.
Bog e licnost so emocii, volja,pa duri vo Biblijta pisuva deka Bog e ljubomoren Bog.
Da ne dolzam, se sto e Isus i kakov e Isus takov e i Tatkoto.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
„Бог„ е духовно битие, едностано до неделивост, неограничено, сеприсутно, семоќно, многумилостиво, долготрпеливо, безпочетно, бескрајно, дарежливо, неопишлило во својата суштина, надприродно, надлогично, Творец и прарпичина на се видливо и невидливо. „А „Господ„ Му е името.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
Бог е чичко со долга бела брада кој живее на небото и тој кога се капи тогаш на земјата врне а кога е лут и вика тогаш грми.

Него го неќат рокерите и зато пеат песни за гробои и ѓаволи.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Бог е чичко со долга бела брада кој живее на небото и тој кога се капи тогаш на земјата врне а кога е лут и вика тогаш грми.

Него го неќат рокерите и зато пеат песни за гробои и ѓаволи.
И има дачелински управувач за плазма од 20x20 метри, на која секој канал е секој човек, посебно :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
Бог сам себе си се созда изговарајќи го сопственото име. Се создаде од ништо со силата на сопствениот збор.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Човек е мало дете со сладолед во рака и игра ку*от како сака со светот :pipi:
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
32
Поени од реакции
8
"... kaj Nego eden den koj sto spored vaseto merenje e kolku 1000 godini " (Es-Sexhde 5)
Ова би го издвоил како најсмешно од извадоците што ги нареди. И да, сигурен сум дека и планините се движат. Баш го видов Водно сабајлево како се помести и легна на другата страна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom