Детско катче

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Ми дојде идеава слушајки една песничка која ја слушав како мал и беше од една многу тогаш позната и интересна емисија.
Така да сакав да чујам , секоја песна ... серија.... шоу ... па дири и цетан нека биде ама тоа да е нешто што ви оставило најголем и најдобар впечаток и ве тера да се вратите назад во времето кога и да било тоа...да го постирате тука.
Може на пример :
Дајте музика и од тоа некоја епизода , и еве песната сега јас ќе ја ставам а вие можете да продолжите со темава
ПС: Мислам дека е во точна тема...:toe: се мислев тука или општи муабети... ама во Чек Дис Аут зашто многу сакам да видам како реагирате на ваквите ствари...дали сеуште живее детето во вас :smir:
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
И јас гледав сабајлето “Дајте музика“, една од најлегендарните серии од продукцијата на МТВ за деца. Тоа беше серија која кога бев мал, немаше дете што немаше гледано барем една епизода од “Дајте музика“. Едноставно, голем број на деца растеа со таа серија..
Инаку имам снимено неколку епизоди од таа серија на видео касета, но сега ме мрзи да одам во подрум и да ги барам.

Го памтам малце и рефренот, мислам вака беше некако...

Дајте музика, дајте музика
овде не сме на час.
Може да вреска кој колку сака
колку го држи глас.:helou:
 
Џ

ЏонгаМонга

Гостин
Го памтам малце и рефренот, мислам вака беше некако...

Дајте музика, дајте музика
овде не сме на час.
Може да вреска кој колку сака
колку го држи глас.:helou:
[/quote]

Така беше на времето:pos2:, а сега го усовршивме:

Дајте алкохол, дајте алкохол
старите не се со нас.
Може да пие кој колку сака,
колку го држи газ.

Ова е смислено во пијана состојба:pipi:
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
монга свака част за преработкава.... а ја у исто така неарно стање... на 1557564 небо

иде возот од коњари
па удари баба меца хахахахах
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Уште си мислам дека сум дете..
... па кога ќе ми текне на Дувна Ветре Развигорче или Никола Никола...
серија? Умни Глави и таа од една лектира шо беше ја заборајв во моментот не ми текнува како беше насловот со Улица нешо беше знам
шоу? Здраво Генијалци..

ех све би дала да ги има пак на ТВ, не ми е филинг на интернет да ги гледам...
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Го памтам малце и рефренот, мислам вака беше некако...

Дајте музика, дајте музика
овде не сме на час.
Може да вреска кој колку сака
колку го држи глас.:helou:


Така беше на времето:pos2:, а сега го усовршивме:

Дајте алкохол, дајте алкохол
старите не се со нас.
Може да пие кој колку сака,
колку го држи газ.


Ова е смислено во пијана состојба:pipi:
[/QUOTE]


закон :pos2:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Умни Глави и таа од една лектира шо беше ја заборајв во моментот не ми текнува како беше насловот со Улица нешо беше знам
„Големи и мали“ - Бошко Смаќоски, мислам дека на неа мислиш, глумеше Жаре како Диме такси.

Мене омилени ми беа Бушава азбука, Ѕвон (уште додека беше асална кога бевме мали, а не со овие лигавите водителки што ги има сега), Дајте музика, имаше исто така и една серија со Мето Јовановски, ако не се лажам „Осамениот“ се викаше, многу ја гледав таа и плачев на крај кога се вратија децата дома, а на едно од нив баба му веќе беше почината.

Детството ми беше прекрасно и кога ќе се сетам на таквите моменти посебно на сериите што веќе никогаш нема да се повторат со новите генерации се навраќам назад и сум задоволна од тие спомени.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Хахха, дајте музика владе!!! ГИ ИАМ НА КАСЕТА :icon_cool
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
ехе одвај го чекав да почне дајте музика, исто и бушава азбука, со бушавата азбуката ги научив и некои букви :pipi: умни глави го обожавав бидејќи детето се викаше како мене Дарко сигурно се сеќавате. од песните најмногу ја паметам тоше тоше празна главо :pos2:ја имам на касета и најинтересна ми беше :pos2:
 
М

Мрак

Гостин
Хахаа, и јас сабајлево гледав Дајте музика :) И умни глави го гледав, и бушава азбука .. и онаа .. со тркалото емисија .. волшебно тркало??
Колку послободни деца, весели, среќни :)

еве неколку песни ..













:helou:

 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Тогаш се пееше во живо и песните беа погодени баш како за деца, а не сега текстовите им се за нешта што дури и не знаат што значат.

Исто ми текна сега и на онаа „Наше маало“ што беше креирана со цел да не се делат децата од различни етнички заедници. Сите се дружеа и не се правеа никакви поделби.

 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Што ви требаше темава, ми се плаче сега :)
Обожавав кога на ТВ ќе ги пуштеа Наше маало, Бушава азбука, Умни глави, Дајте музика, Здраво генијалци...
Посебно Наше маало ми беше најомилена од сите.Може од негде да се симнат некои епизоди?
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.345
Поени од реакции
75
Дајте ја пеСната

Кој си носи чадорче...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom