Детмеч сервер

Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Вака дечки, ми треба ваша препорака за детмеч сервер.
Серверот да има добри админи..
-Ранг/Топ15
-Да биде едноставен
-Да биде македонски,спрски или бугарски.
Нонстоп да има деца.
Имате некоја ваква препорака ?
П.С Може ад ја преименувате и во официјална тема.
Кои се вашите искуства со овој тип на сервери на една од најпознатите компјутерски гејминг рангови и дали често употребувате вакви сервери.
 
B

BrunoFresh

Гостин
најпрво ако немаш Steam, купи си, па тогаш играј. Одамна играв кантер, и верувај дека Non-Steam никогаш не бев задоволен и од сервер и од се друго што се вклучуваше во сервери. Затоа ко чоек земи си Steam ако немаш, и има многу сервери таму. А и што ќе ти се македонци, срби. Самобендисани се сите таквите, играј на странски сервери, нема да зажалиш.
 

beto10

Теле со визија
Член од
5 јануари 2009
Мислења
234
Поени од реакции
78
најпрво ако немаш Steam, купи си, па тогаш играј. Одамна играв кантер, и верувај дека Non-Steam никогаш не бев задоволен и од сервер и од се друго што се вклучуваше во сервери. Затоа ко чоек земи си Steam ако немаш, и има многу сервери таму. А и што ќе ти се македонци, срби. Самобендисани се сите таквите, играј на странски сервери, нема да зажалиш.
Убаво ти кажа Лубрикант , ако немаш стим тоа што го наброја никаде на нон стим го нема :) Иначе еден од подобрите детмеч сервери што воопшто постојат е овој : 82.149.235.135:27015 Алтернејт детмеч #2
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
1.984
Поени од реакции
3.716
Clarion DeathMatch 193.104.68.27:28010

-Админи : Па ок се...само понекогаш сликаат за без врска
-Ранк/Топ15 има ( секој први во месецот првиот на ранк добива слот )
-На српски е серверот
-Поедноставен здравје ( нема скинови нема глупи мапи )
-Фулл 24/7....ако фатиш ред ќе влезеш ако не здравје ;)

Balkan Legends DeathMatch
193.104.68.11:27023

One and Only DeathMatch
91.222.36.212:35013

И моите омилени

Spin CS DeathMatch
193.192.58.82:27038
Grobari Jug Zombie | FD+ DeathMatch | 212.200.163.178:27024
 
Член од
19 јуни 2012
Мислења
404
Поени од реакции
417
Јас играв на табу, македонски детмеч, nothing special
 
На врв Bottom