Депилација

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Да ви предложам да се депилирате со шеќерна паста. Нема поткожни, нема жежок восок, оретчуваат влакната ептен. Скоро година и пол се депилирам со тоа чудо и сум задоволна доста. Малку поскапо е од депилација со восок, али секој денар даден вреде. Препорачувам!
 
Член од
28 март 2009
Мислења
98
Поени од реакции
22
Со шеќерната паста се депилира спротивно од восок, пастата се нанесува спротивно од правецот на растење на влакната, а се вади во правецот на растење, јас порано редовно се депилирав со паста, си ја правев сама дома, и сега под колена немам воопшто влакна, може од тоа а може и не, а над колена се депилирам со епилатор ровента и сум задоволна, за 15 минути сум готова.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Со шеќерната паста се депилира спротивно од восок, пастата се нанесува спротивно од правецот на растење на влакната, а се вади во правецот на растење, јас порано редовно се депилирав со паста, си ја правев сама дома, и сега под колена немам воопшто влакна, може од тоа а може и не, а над колена се депилирам со епилатор ровента и сум задоволна, за 15 минути сум готова.
Дај го точниот рецепт.
 
Член од
28 март 2009
Мислења
98
Поени од реакции
22
10 лажици шеќер, 10 вода и 1 лимонтус. Се става да се вари, е сега да добие боја како карамел отприлика, и мене ми се случуваше да го утнам некогаш. Се става во порцеланска чинија и се меша да се подолади да може да се трпи на кожата и потоа може да направиш како топче низ прстите како на козметичар, а можеш и класично да го мачкаш.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Зошто шербетот го викате шеќерна паста? Тоа е дамнешен рецепт, дури и јас сум се депилирала со шербет, т.е. цимерките ме средија. :pipi:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.657
Поени од реакции
38.839
Пазете само во лето со тоа шербетот многу оси има
 
Член од
28 март 2009
Мислења
98
Поени од реакции
22
Зошто шербетот го викате шеќерна паста? Тоа е дамнешен рецепт, дури и јас сум се депилирала со шербет, т.е. цимерките ме средија. :pipi:
Затоа што шербетот е во течна состојба, а ова е погусто.
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
659
Има ли козметички салони кои депилираат со шеќерна паста? Ќе препорачате некој од центар до Карпош 4.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
16
Поени од реакции
0
поздрав до сите..ајде малце помош ако може.... купив депилатор и сега незнам ни како да го користам, незнам ни како се пали во упатството нема ништо... што да се мачкам??? ...може некој да ми помогне... http://cf2.souqcdn.com/item/2013/06/18/53/87/20/8/item_L_5387208_2197728.jpg ..ете ваков купив..и во упатството нема на македонски па ако може некој да каже од искуство.
 
G

garthok

Гостин
Брзо се трошат марамиците од вит лентите, алтернатива за чистење на лепакот? Пробав со алкохол неќе.
 

Jolene

принцеза
Член од
31 март 2014
Мислења
151
Поени од реакции
398
масло (млеко) за тело на памук.
 
Член од
28 март 2009
Мислења
98
Поени од реакции
22
поздрав до сите..ајде малце помош ако може.... купив депилатор и сега незнам ни како да го користам, незнам ни како се пали во упатството нема ништо... што да се мачкам??? ...може некој да ми помогне... http://cf2.souqcdn.com/item/2013/06/18/53/87/20/8/item_L_5387208_2197728.jpg ..ете ваков купив..и во упатството нема на македонски па ако може некој да каже од искуство.
Најверојатно веќе знаеш како, но сепак... не се мачка со ништо, туку се вклучува во струја, и се поминува по површината на сува кожа, обратно од правецот на растење на влакната, се додека има влакна, и толку потоа се чисти депилаторот и се остава до наредна депилација. Не препорачувам да се користи за лице, интима и пазуви.
 
Член од
6 август 2015
Мислења
5
Поени од реакции
0
Вака депилираат во козметичко студио Миолифт-Кочани...
Поточно девојката Цаци..
 

Attachments

Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Што се става после депилација?
Јас после депилација се иритирам многу, како болен да сум.
Не зборувам за тоа црвените точки туку како акни се формираат вториот ден.
Како да се намали/отстрани ова?
Страшно итирира, чеша и изгледот е најлош. Како некоја болест да имам.
Не ми е прв пат, секој пат се дешава ова.[DOUBLEPOST=1442312546][/DOUBLEPOST]
Кога се депилирате на стомак или на грб, ви се прават акни??
Да, големи и иам мака со тоа. Секој пат истото е.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Што се става после депилација?
Јас после депилација се иритирам многу, како болен да сум.
Не зборувам за тоа црвените точки туку како акни се формираат вториот ден.
Како да се намали/отстрани ова?
Страшно итирира, чеша и изгледот е најлош. Како некоја болест да имам.
Не ми е прв пат, секој пат се дешава ова.[DOUBLEPOST=1442312546][/DOUBLEPOST]

Да, големи и иам мака со тоа. Секој пат истото е.
Епа машко си :D Осетлива ти е кожата, ставај бебешка пудра види или смени го начинот на депилација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom