Депилација

SteamyLover

beautiful tango
Член од
24 октомври 2012
Мислења
202
Поени од реакции
554
Јас почнав дома да си правам восок и топ ми е. :D
 
T

tinkerbelll

Гостин
За нозе и раце поубаво е со ладен восок, малку повеќе боли ама се живо вади, посебно за помалите влакненца, а топол обично користат за препон. Се препорачува восокот за препон да се користи за една употреба (не прецедуван) заради ризик од инфекции или најубаво со шеќерна паста, ја имаат воведено некои салони. Машки што прашуваат за депилација значи може, се депилираат нозе раце грб и гради. Цените најмногу зависат од густина на влакна, а секако и од салон до салон има разлика, некаде е поскапо некаде поефтино...
 
Член од
29 октомври 2012
Мислења
55
Поени од реакции
10
За нозе и раце поубаво е со ладен восок, малку повеќе боли ама се живо вади, посебно за помалите влакненца, а топол обично користат за препон. Се препорачува восокот за препон да се користи за една употреба (не прецедуван) заради ризик од инфекции или најубаво со шеќерна паста, ја имаат воведено некои салони. Машки што прашуваат за депилација значи може, се депилираат нозе раце грб и гради. Цените најмногу зависат од густина на влакна, а секако и од салон до салон има разлика, некаде е поскапо некаде поефтино...

Здраво дечки, ајде препорачајте ми енкој ен мн изгор скап салон во пределот на Аеродром, Ново Лисиче или околу Универзална....за да ми е блиску или до работа или до дома ....однаптед Ви благодарам

Народе инаку дефинитивнооооооо се ретчат влакната со пеглање, јас бев ко муш до пред некоја година а сеа трчи, трчи влакно

поз
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Moже ли да ми препорачате некоја добра машинка за депилирање или ако знае некој од каде можам да си купам адаптер?Јас имав philips i zadovolna сум ама адаптерот ми се расипа па си купив braun ама воопшто не е добра па сега најверојатно ке си купам пак philips или ако можам да најдам само адаптер.
 
L

Löwe

Гостин
Знае некој за во Прилеп како одат цените за депилирање на гради стомак и грб за машко? И во кој салон е најдобро.
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Знае некој за во Прилеп како одат цените за депилирање на гради стомак и грб за машко? И во кој салон е најдобро.
За женски во пп кај соња во новите табана е 100, за машки сигурно 150, ако сакаш ќе ти дадам фб прашај.


Дали ви се има случено на некој, после бразилска депилација да се нафрлите?
 
L

Löwe

Гостин
За женски во пп кај соња во новите табана е 100, за машки сигурно 150, ако сакаш ќе ти дадам фб прашај.


Дали ви се има случено на некој, после бразилска депилација да се нафрлите?
Дај фб ајде :)
 
Член од
22 мај 2013
Мислења
12
Поени од реакции
3
Im sovetuvam na site da si probaat sekerna pasta za egipetska depilacija ... meraci e...
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
Дали некој има искуство со епил смарт депилација, дали е навистина безболна и дали има трајни резултати?
И ме интересира исто така дали има некој искуство со ласерска депилација на интима, дали имате информација дали е штетно?
 
A

AnFem

Гостин
Дали некој има искуство со епил смарт депилација, дали е навистина безболна и дали има трајни резултати?
И ме интересира исто така дали има некој искуство со ласерска депилација на интима, дали имате информација дали е штетно?
И мене ме интересира. Имам слушнато и дека е прилично скапа.
 

Змејко и

Гледачот Дуле од Велес
Член од
10 април 2005
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.419
И мене ме интересира. Имам слушнато и дека е прилично скапа.
Анфем, батали ги злите корпорации кои сакаат да те оскубат по астрономски цени. Чувај си ги влакната, мајката природа те обдарила со нив.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Дали сум јас единствена шо се бричи? :confused:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
За машките едно прашање... гради на колку години одприлика почнавте да депилирате? :)
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Јас сум многу изненадена кога ќе видам дека машките навистина се бричат и на други места освен на лицето и под пазувите :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom