Денов звучи како...

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.860
Поени од реакции
54.392
Вадење глас Зигинаторот, како татко му иссссссссссст. Многу јака музичка фамилија Марлиевци, почнувајќи од татко им, до сите браќа. Зиги им е најбоље пејач, Дамјан рапер пар екселанс.
Омилени ми се, штета што копилето форумско Марли малце ми ја руши идилата.
Оваа Лорин Хил каква харизма има, би ја гледал без престан, и све би и дозволил.




Сакам да ја најдам таа што ќе ме гледа ко Лорин што го глеа Зиги. :love:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.073
Поени од реакции
21.951
Во целово мизерување од коронава и шугавово ладно време Џонтра со песничката ме потсети на што последно се отворив квалитетно.
Толку време помина што мислам дека се има случено во предходен живот.
Духовното отварање (а за малку и физичкото зошто памтам дека бев на кејот на Вардар и се затрчав накај реката по еден другар да не заврши во неа по неуспешниот обид за мочање во неа :icon_mrgr: ) се случи на овој одличен кавер :

Секако од големиот Боб Марли и Вејлерс :
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.073
Поени од реакции
21.951
Што трава иам испушено на овој Алборозие на времето коа бев уличар, алкохоличар и наркоман. :pos: :D
Затоа сега си професор доктор што пие високо квалитетни избрани вина од областа Champagne во јужна Франција и секое утро го почнуваш со јога наместо со црта :icon_mrgr:

Мене искрено никогаш нема да ми здосади или да надживеам седенка во природа со кило пиво, вино, кесе туфни и некој убав поглед со добро друштво.
Може кај тебе на тоа нивите у сред арското ѓубре да седнеме да запалиме луле на мирот и боље да си поминеме отколку у најфенси дискотека. Секако ако у позадина иде реге.

Пис бро
 

Kajgana Shop

На врв Bottom