Денов звучи како...

Византиецот

Злобен Пич
Член од
14 март 2021
Мислења
890
Поени од реакции
3.111
Alle spielen verrückt, denn du bist wie Madonna
MTV, Madonna
Ich bin verliebt, Madonna
Du bist der Dieb, Madonna,
Wie in alten Zeiten, Schwarzer Tanga, beiger Overalls
Wie lang muss ich noch leiden
Bevor du sagst, dass du mit mir nach Hause kommst

Сите полудуваат затоа што си како Мадона
ЕмТиВи, Мадона
Заљубен сум, Мадона
Ти си крадецот, Мадона,
Како во старите денови, црна танга, беж Overalls
Колку долго треба да страдам
Пред да кажеш дека си за дома со мене

 

Kajgana Shop

На врв Bottom