Декодирање бесплатно

Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Абе нема, каков Закон. Мој предмет. Моја ствар. Ако сакам ќе го запалам
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Досада жива. И само не ми е јасно каква корист имаш од давање лажни информации. ВИП е твој?
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.547
Поени од реакции
2.117
Вау глуп пример. Па не реков дека со мобилен ќе тепам некого!?! Ќе си го декорирам. Како да ја отклучам вратата од мојата кола.
Па мора глуп пример за да разбереш

Sent from my Shoot_1 using Tapatalk
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Па мора глуп пример за да разбереш

Sent from my Shoot_1 using Tapatalk
Не бе друже, толку ти е капацитетот. Декодирање на телефон. Мој телефон. Не е како газење луѓе. Ама ти не можеш да сфатиш. Ако, само ќе ти се каже еден ден
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.964
Поени од реакции
2.867
Здраво. Може ли некој да ме контактира и да помогне ако може да ми каже како може да го отклучам телефонот да ми работи на сите мрежи, сменив мобилен оператор ама ми бара Network Unlock Code. Фала однапред.
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Здраво. Може ли некој да ме контактира и да помогне ако може да ми каже како може да го отклучам телефонот да ми работи на сите мрежи, сменив мобилен оператор ама ми бара Network Unlock Code. Фала однапред.
Ништо не правиш ако не нѝ дадеш повеќе информации
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.052
Поени од реакции
1.175
Декодирањето е нелегално во Република Македонија !
а дали кодирањето е легално и ако е зошто по поминати две години не ми испратат самите код по СМС со код за сам да си го декодирам телефонот што сум го купил заклучен од операториве, а не да се молам со нив, да одам по салони и да се расправам со приучен и неуслужлив персонал (секоја чест за исклучоците)?
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.964
Поени од реакции
2.867
Ништо не правиш ако не нѝ дадеш повеќе информации
Samsung Galaxy S7 Edge заклучен на AT&T мрежа во САД, а земав број на друг оператор исто во Сад ако има врска тоа и ми покажува Network Lock Sim Card, Invalid Sim Card и ми бара Network Unlock Code.
Воопшто не ни знаев дека ми е заклучен трлефонот.
 
Член од
7 јуни 2013
Мислења
158
Поени од реакции
85
Samsung Galaxy S7 Edge заклучен на AT&T мрежа во САД, а земав број на друг оператор исто во Сад ако има врска тоа и ми покажува Network Lock Sim Card, Invalid Sim Card и ми бара Network Unlock Code.
Воопшто не ни знаев дека ми е заклучен трлефонот.
Ако има две години откако си го земал можеш да одиш кај стариот оператор и ти го отклучуваат на лице место со код. Нов закон е, истото и кај нас го има.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.964
Поени од реакции
2.867
Ако има две години откако си го земал можеш да одиш кај стариот оператор и ти го отклучуваат на лице место со код. Нов закон е, истото и кај нас го има.
Нема поминато уште 2 години тоа е и фрката инаку ќе го средеа до сега бев таму. Ако знаеш да средуваш друже контактирај ме во пораки. Ти благодарам.
 
Член од
7 јуни 2013
Мислења
158
Поени од реакции
85
Нема поминато уште 2 години тоа е и фрката инаку ќе го средеа до сега бев таму. Ако знаеш да средуваш друже контактирај ме во пораки. Ти благодарам.
За жал не знам, прашај во мобиларите или пробај сам со Youtube инструкции.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Може да се отклучи Галакси Ј5 (2015) од Тмобиле?

Инаку операторите немале обврска да ги даваат кодовите за отклучување.
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Може да се отклучи Галакси Ј5 (2015) од Тмобиле?

Инаку операторите немале обврска да ги даваат кодовите за отклучување.
Треба жалби до АЕК, Јавен правобранител, ... Со тоа што во рекламите пишува дека со пакет тој и тој иде овој и овој мобилен они ЛАЖАТ. Не е твој. Тој е на користење.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Треба жалби до АЕК, Јавен правобранител, ... Со тоа што во рекламите пишува дека со пакет тој и тој иде овој и овој мобилен они ЛАЖАТ. Не е твој. Тој е на користење.
Искрено не ми е јасно. Телефонот е твој по целосна отплата (2 години), али зашто не го даваат не ми е јасно, може немаат обврска али не можат да те тужат па ако го користиш на друг оператор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom