Дезинфекција, Дезинсекција И Дератизација

  • Креатор на темата Castiel
  • Време на започнување
C

Castiel

Гостин
Барав нешто ваква тема ама не најдов ...ако има избрешете те ја оваа ама сепак ја да прашам..имам проблем дома со лебарки...прскав 2 пати со неопетит Алфа и потрошив едно 10тина Раид спрејови..но сепак пак има се јауваваат...не многу ама сепак...дали знае некој со сигурност да ми препорача човек или фирма што скроз ги истребуваат во Скопје...
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
22.161
Поени од реакции
61.161
Види по аптекине дали се продава уште Бубакил.... и јас имав проблеми со вакви штетници, посебно ноќе кога излагаат од дупките. Го купив спрејов, и со едно прскање се изчезна, еве веќе 10 години немам проблеми со овие бубачки. А замисли само еднаш попрскав со него + башка не остава мирис.

Види тркни до најблиската аптека, па ако има земи си, не е многу скап... само проблемот е дали сеуште се продава, дека одамна немам земено.

БУБАКИЛ (y)
 
C

Castiel

Гостин
Мора да викнам некоја служба..најдов и бореви него реков некој од искуство да каже загарантино кој што му исчистил... :)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
9.589
Поени од реакции
21.998
Барав нешто ваква тема ама не најдов ...ако има избрешете те ја оваа ама сепак ја да прашам..имам проблем дома со лебарки...прскав 2 пати со неопетит Алфа и потрошив едно 10тина Раид спрејови..но сепак пак има се јауваваат...не многу ама сепак...дали знае некој со сигурност да ми препорача човек или фирма што скроз ги истребуваат во Скопје...
Primatex, имаат оддел за контрола на штетници. Само не знам дали работат во објекти за домување, ако сакаш можам да ти дадам контакт телефон, па да се договориш со нив.
 
C

Castiel

Гостин
Primatex, имаат оддел за контрола на штетници. Само не знам дали работат во објекти за домување, ако сакаш можам да ти дадам контакт телефон, па да се договориш со нив.
Приматекс
Романија б.б., Скопје , (02)2401107
на овој број мислиш?
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.830
Поени од реакции
2.030
Барав нешто ваква тема ама не најдов ...ако има избрешете те ја оваа ама сепак ја да прашам..имам проблем дома со лебарки...прскав 2 пати со неопетит Алфа и потрошив едно 10тина Раид спрејови..но сепак пак има се јауваваат...не многу ама сепак...дали знае некој со сигурност да ми препорача човек или фирма што скроз ги истребуваат во Скопје...
Го пробав ова чудово пред една недела и стварно функционира, немаш потреба од фирма да ти чисти зошто ова има стварно добар ефект, единствено е лошо ако имаш дома милениче ќе мораш да го изолираш од таа просторија затоа што и тоа ќе сака да го јаде отровот.
 
C

Castiel

Гостин
Го пробав ова чудово пред една недела и стварно функционира, немаш потреба од фирма да ти чисти зошто ова има стварно добар ефект, единствено е лошо ако имаш дома милениче ќе мораш да го изолираш од таа просторија затоа што и тоа ќе сака да го јаде отровот.
Да ама проблемот ми е што ги има буквало сегде.. во маси во столчиња во фиоки..и за тие ќе помогоне?
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.830
Поени од реакции
2.030
Да ама проблемот ми е што ги има буквало сегде.. во маси во столчиња во фиоки..и за тие ќе помогоне?
Ако станеш ноќе после еден ќе видиш еден куп насобрани околу тестото, сабајле нормално ќе има и траги врз тестото од угризи - ги треби гарантирано.[DOUBLEPOST=1408383988][/DOUBLEPOST]
Да ама проблемот ми е што ги има буквало сегде.. во маси во столчиња во фиоки..и за тие ќе помогоне?
А, заборавив да ти кажам дека и двострана трака за лепење теписони исто врши работа (слично на оние широки селотејпи ама многу повеќе лепи) ги лепиш на хартија и ги ставаш кај што имаат највеќе движење и да сакаш да ги одлепиш нозете им остануваат на лепакот.
 
Последно уредено:
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.143
Поени од реакции
8.537
Борбата со инсектите и глувците е борба која е постојано треба да се води и во која не можеме трајно да победиме.
Цело време треба да се води грижа да сами себе не си наштетиме
За глувци, најдобар „ лек “ е да се чува мачка
А за буба - шваби и мравки има многу начини, а тоа што има многу начини е доказ дека ниту еден не е ефикасен
Според мене најтешко е со комарци
За комарци јас користам вентилатор, спијам со вклучен вентилатор бидејќи на комарците им пречи струење на воздухот.
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.160
Поени од реакции
3.473
Колку пари кошта дезинфекција? Небива,од лани иаме лебарки и останати инсекти,со се пробавме ама не успева никако.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
35.456
Поени од реакции
54.786
Колку пари кошта дезинфекција? Небива,од лани иаме лебарки и останати инсекти,со се пробавме ама не успева никако.
И поставување на оние коцки од пазар, со отров?
И оноаа апаратче у струја што се бута што свети?

Ја овие две ствари кај и да сум ги пробал функционираат. (со тоа што апаратчето штом го извадиш од утикач, одма искача надвор армијата повторно)
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.160
Поени од реакции
3.473
И поставување на оние коцки од пазар, со отров?
И оноаа апаратче у струја што се бута што свети?

Ја овие две ствари кај и да сум ги пробал функционираат. (со тоа што апаратчето штом го извадиш од утикач, одма искача надвор армијата повторно)
Од тогашното "сѐ" не беше набројано апаратчето бидејќи уште тоа остана да се проба. Зедов такво и немаше повеќе лебарки. Го препорачувам.
Инаку тие коцките не бркаа работа, не купувајте такви.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom