Дежурна Ординација! #2

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
... ај и ти , каде пишува тука ,,доктор,, а ти си ,,ккк666,, што професија е тоа? ви реков ова е форум членови си пишуваат мислење, дајте свое мислење на членот, ако сакаш на мој коментар да коментираш барем тука во ,,здравје,, држи ниво и не биди циничен, земи испиј поголема количина концентриран протеин наеднаш нема проблем со ,,врв,, твој коментар, ама биди сигурен дека телото ќе реагира со гасови, дијареа, нагон на повраќање, што ако е алергичен на млеко т.е на тој протеин?
...интересно е вашиот општ однос, знаете да се жалите за депресија, анксиозност, а вака во себе знаете да бидете бајааги злобни , посебно кон женски соговорници, интересен феномен,

А псисај членот да не го прегледал случајно некаде? нему од ногавица ли му одреди состојбата на анксиозност и препорача лекови- безодиазепини како хелекс кој го препишува само лекар на рецепт ?м?
и тоа овде на форум дава терапија? што нему не му коментирате двајцата, јас кажав мислење ниту лекови ниту терапија, а вие скокнавте на мој коментар, ај преслушајте се малку,
Кога се дава предлог се рачуна бенефит наспроти ризик фактор, во случај на голем стрес, негативниот ефект од кратка употреба на хелекс е далеку помал од таков тип стрес. Така да не се рчкај непотребно. Јас најчесто сум против медикаменти, ама си имаат намена понекогаш.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.604
Поени од реакции
34.798
Кога се дава предлог се рачуна бенефит наспроти ризик фактор, во случај на голем стрес, негативниот ефект од кратка употреба на хелекс е далеку помал од таков тип стрес. Така да не се рчкај непотребно. Јас најчесто сум против медикаменти, ама си имаат намена понекогаш.
... како и да вртиш, ти не смееш да му препорачаш тука на форумов лекот „Хелекс“ и тоа да пие неколку дена, па да прекине,
Анксиозност. Пробај со 2-3 хелекса на 2-3 дена додека да се стабилизираш (1x на ден) ама да не ти станат навика, само ако ептен мора.
тоа не е рчкање ако имам забелешка, поради наметливоста на двата члена на мој коментар, споредбено те спомнав,
но за секој случај, повели прочитај во спојлер за лекот Хелекс неколку моменти!
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
... како и да вртиш, ти не смееш да му препорачаш тука на форумов лекот „Хелекс“ и тоа да пие неколку дена, па да прекине, тоа не е рчкање ако имам забелешка, поради наметливоста на двата членана мој коментар, споредбено те спомнав,
но за секој случај, повели прочитај во спојлер за лекот Хелекс неколку моменти!
:)
 
Член од
8 февруари 2021
Мислења
106
Поени од реакции
32
Си го повредив делот наречен меѓу народот-опашката
Ме боли кога седам и кога правам напор да станам.
Еве две недели отприлика како пројдоа нема подобрување.
Барав на интернет чаре ама не најдов ништо.
Се мачкам со онаа коњска балсам ама нема ефект.
Чаре некој?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.604
Поени од реакции
34.798
Си го повредив делот наречен меѓу народот-опашката
Ме боли кога седам и кога правам напор да станам.
Еве две недели отприлика како пројдоа нема подобрување.
Барав на интернет чаре ама не најдов ништо.
Се мачкам со онаа коњска балсам ама нема ефект.
Чаре некој?
...па како си го повредил? си паднал незгодно на гз, по скали си се слизнал!
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Си го повредив делот наречен меѓу народот-опашката
Ме боли кога седам и кога правам напор да станам.
Еве две недели отприлика како пројдоа нема подобрување.
Барав на интернет чаре ама не најдов ништо.
Се мачкам со онаа коњска балсам ама нема ефект.
Чаре некој?
Чаре временце треба. Знам по мене. Поодамна беше, со гитара у рака промашив ниско столче и оп на опашката.
 
Член од
8 февруари 2021
Мислења
106
Поени од реакции
32
две недели не си се напил ништо аналгетик, против болка нешто!
Се напив првите два дена кога болката беше голема.
Некаде прочитав дека треба да пројде 4-6 недели да би прошло (да се надевам дека не е нешто оштетено посериозно)
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Се напив првите два дена кога болката беше голема.
Некаде прочитав дека треба да пројде 4-6 недели да би прошло (да се надевам дека не е нешто оштетено посериозно)
Па арно си прочитал. Мене мислам 2-3 недели ме болеше, ама тоа беше пред едно 15 годинки.
А ти вака Харуки Кураками мислител, слабо физички активен ќе почекаш уше маучичку.
Не се секирај, ке ти помине као на кутре. Не е нишо озбилно. Незгодно место е.
 
Член од
8 февруари 2021
Мислења
106
Поени од реакции
32
Па арно си прочитал. Мене мислам 2-3 недели ме болеше, ама тоа беше пред едно 15 годинки.
А ти вака Харуки Кураками мислител, слабо физички активен ќе почекаш уше маучичку.
Не се секирај, ке ти помине као на кутре. Не е нишо озбилно. Незгодно место е.
Физички активен сум :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Да,паднав незгодно на гз.
Ехе, тој дел дур да заздрави знаат и месеци да поминат. Ќе си почекаш, ќе се намалува болката, ќе гледаш да не правиш зафати што ја активираат и тоа е тоа.
 
Член од
8 февруари 2021
Мислења
106
Поени од реакции
32
Ехе, тој дел дур да заздрави знаат и месеци да поминат. Ќе си почекаш, ќе се намалува болката, ќе гледаш да не правиш зафати што ја активираат и тоа е тоа.
Не знам со маст диклофенак дали да се обидам...или тоа е само за намалување на моментална болка?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom