Дежурна Ординација! #2

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Риностоп за носот, Стрепсилс ако те боли грлото и супа. Секако и одмор колку што може :)
Да си здрава и жива за ова што ме посоветува :) риностоп испив утрово и веќе ми е подобро со носот, а и стрепсилс за секој случај зедов.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да си здрава и жива за ова што ме посоветува :) риностоп испив утрово и веќе ми е подобро со носот, а и стрепсилс за секој случај зедов.
Пред месец дена и јас бев болна ама полошо не ми било досега во смисла на грлото воспалено. Не можев ни да дишам, како затнат да ми беше душникот и стрепсилс автопат ми го направија :) Да не беа тие ќе дишев како говедо пред да пцојса.
 

Altair

Шмеќер
Член од
30 јуни 2008
Мислења
306
Поени од реакции
192
Ако имал некој искуство со самораспаѓачки хируршки конци, нека сподели колку време чекал да се "распаднат" ?
Си го прашав јас и лекарот, ама многу е флегма човекот и не ми даде баш концизен одговор. Инаку веќе има 3ипол недели од зафатот :)
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.288
Поени од реакции
4.664
Што е најдобриот лек за дерматитисот кај бебињата?
Благодарам однапред.
 
Последно уредено:
K

Kacar

Гостин
Прашав, ама уште еднаш да прашам, дали некој има искуство или знае некој со искуство од црвени дамки на јазикот ( воглавно помегју јазикот и голтката му доаѓа крајот на јазикот) кои не сметаат, не печат, не србат, но се загрижувачки ? Дали е можно да се работи за рак ? Лицето има 21 година, не е пушач.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Што е најдобриот лек за дерматитисот кај бебињата?
Благодарам однапред.
Пробајте со ЏинЏира Алба Бебе спреј, тој е за секакви иритации и дерматитис, па и кај варичела се има покажан како ефикасен, а ако користите креми земајте од оригиналната Павловичева, најдобра е...



 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.288
Поени од реакции
4.664
Пробајте со ЏинЏира Алба Бебе спреј, тој е за секакви иритации и дерматитис, па и кај варичела се има покажан како ефикасен, а ако користите креми земајте од оригиналната Павловичева, најдобра е...



Пробавме со павлович, ќе видам со ова другото, фала.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Незнам што ми стана, ама што се однесува до здравје се нешто терсене ми се случува...:(

Проблем 1:
Веќе четири дена осеќам страшни болки во главата, некаде зад ушите, дури малку и во нив, во задниот и страничниот дел од вратот и малку кај челото. Вратот мислам ми е укочен и мислам дека ми е камен тврд. Вртоглавици имам често и осеќам како притискање во главата. Периодов минувам низ трауми, но не би требало да е тоа. Мислев да не ми е од што сум слушал гласна музика, силно сум пеел или викал, но и порано тоа сум го правел, но не било така. Пиев Аналгин, ама не помага.

Што може да е? Чаре?

Проблем 2:
Кога имав уртикарија (не дека сега е целосно изгубена) ме испратија на ехо на абдомен и срце и пронајдоа песок во десниот бубрег. Ми рекоа дека нема да прави проблем, но во тој предел еве веќе неколку недели осеќам во моменти силна болка. Како некој со нешто оштро да ме удира. Исто додека имав уртикарија ми даваа Декортин кој поттикнува лачење на хормони од надбубрежната жлезда, а и општо тој еден цел месец бев постојано под кортико терапија. Си помислив да не е од тоа.

Дали може тоа да е од песокот? Чаре?
 
Последно уредено:
Член од
6 април 2014
Мислења
4.929
Поени од реакции
6.094
пред месец дена бев на хирург и ми рече дека имам затворен вид на хемороид, денеска отидов на контрола и ми рече дека не е повлечено истото и дека треба у четврток да направам некои анализи да видел дали има покачено леукоцити а ме питува дали некој од фамилјата бил правен операција на цревата, што може да е проблемот ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom