Дежурна Ординација! #2

Член од
23 март 2011
Мислења
1.113
Поени од реакции
991
Денеска возејки велосипед ми изгореа рацете од сонцето. Дали некој знае препораки превентива освен киселото млеко што е бабин лек.
Дали некој може да помогне .
Благодарам
 
Член од
13 јануари 2024
Мислења
48
Поени од реакции
17
1. Ako si potezhok nesi Debela svinja. ( AToa e tvoj komplex)
2. Ti gedaj si za tebe i ne sporeduvaj se so drigi.
3. Nikoj ne ti brani da bidish diskreten, ti go napusha toa " shro ce recat komshiite"

So srejcha
1.Не за мој комплекс ги имам слушано луѓе така му се обраќат на луѓе со вишок килограми и мене лично ми се имат така обраќано како небаре ние што сме со вишок килограми треба да не постојме треба да бидиме мртви така увидов по тоа што луѓето што велат.А ние на никој не му правиме штетата ние што сме со вишок килограми добро освен што нечини за нас ама никој нема штета од тоа.
2.Јас секако си гледам за себе,ама ти кажвам примери дека цело време се потенцира тежината ова она затоа ти кажав примери.
3.Неможиш да бидиш дискретен ќе те види некој што те познава и толку од дискрецијата.
И фала ти што ми посакуваш со среќа
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.113
Поени од реакции
991
1.Не за мој комплекс ги имам слушано луѓе така му се обраќат на луѓе со вишок килограми и мене лично ми се имат така обраќано како небаре ние што сме со вишок килограми треба да не постојме треба да бидиме мртви така увидов по тоа што луѓето што велат.А ние на никој не му правиме штетата ние што сме со вишок килограми добро освен што нечини за нас ама никој нема штета од тоа.
2.Јас секако си гледам за себе,ама ти кажвам примери дека цело време се потенцира тежината ова она затоа ти кажав примери.
3.Неможиш да бидиш дискретен ќе те види некој што те познава и толку од дискрецијата.
И фала ти што ми посакуваш со среќа
 

Attachments

Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.437
Поени од реакции
6.955
1.Не за мој комплекс ги имам слушано луѓе така му се обраќат на луѓе со вишок килограми и мене лично ми се имат така обраќано како небаре ние што сме со вишок килограми треба да не постојме треба да бидиме мртви така увидов по тоа што луѓето што велат.А ние на никој не му правиме штетата ние што сме со вишок килограми добро освен што нечини за нас ама никој нема штета од тоа.
2.Јас секако си гледам за себе,ама ти кажвам примери дека цело време се потенцира тежината ова она затоа ти кажав примери.
3.Неможиш да бидиш дискретен ќе те види некој што те познава и толку од дискрецијата.
И фала ти што ми посакуваш со среќа
Nesakav povejche da pishuvam ama eve ushte nekolku zborovi

1. Ich da ne te boli Takvoto shto nekoj ce ti rechel, ako ti dojdi preku glava turni gi pantolomite i pokazhi mu do "Debeliot" i prashaj gu shto misli za nego!

2. Jas da sum na tvoe mesto voopshto nema da bidam diskreten i da se krijam, sum toj shto sum, budala, zabegan, debel, slab vakov takov. Na koj mu chini neka me prifati na koj ne mu chine ne mora.
Nema covek na zemjava shto nema vakvi ili onakvi problemi taka da tvojot strav od lekovite i debelinata e najmaliot problem shto go ima vo opshtestvoto.

Odi brkaj slivi i praj toa shto ti pishaa mbogumina ovde,
Pozdrav
 
Член од
13 јануари 2024
Мислења
48
Поени од реакции
17
Nesakav povejche da pishuvam ama eve ushte nekolku zborovi

1. Ich da ne te boli Takvoto shto nekoj ce ti rechel, ako ti dojdi preku glava turni gi pantolomite i pokazhi mu do "Debeliot" i prashaj gu shto misli za nego!

2. Jas da sum na tvoe mesto voopshto nema da bidam diskreten i da se krijam, sum toj shto sum, budala, zabegan, debel, slab vakov takov. Na koj mu chini neka me prifati na koj ne mu chine ne mora.
Nema covek na zemjava shto nema vakvi ili onakvi problemi taka da tvojot strav od lekovite i debelinata e najmaliot problem shto go ima vo opshtestvoto.

Odi brkaj slivi i praj toa shto ti pishaa mbogumina ovde,
Pozdrav
Па и тоа ќе го направам да ти кажам право на кој му чинам добро на кој не нека оди у три лепе пичке материне,и мене ми скисна веќе и јас сум човек не сум од камен и така и почнав од некни неможам повеќе да се замарам за банални работи.А што се однесва за психолог ќе видам прво ќе се обидам сам да си бидам психолог ако успеам добро ако не ќе посетам некој психолоиг.А што се однесва за лекарствата се ќе направам да го баталам и веќе правам.Убав тие овај совет и фала ти на сите и фала на сите за советите.
Автоматски споено мислење:

Па и тоа ќе го направам да ти кажам право на кој му чинам добро на кој не нека оди у три лепе пичке материне,и мене ми скисна веќе и јас сум човек не сум од камен и така и почнав од некни неможам повеќе да се замарам за банални работи.А што се однесва за психолог ќе видам прво ќе се обидам сам да си бидам психолог ако успеам добро ако не ќе посетам некој психолоиг.А што се однесва за лекарствата се ќе направам да го баталам и веќе правам.Убав тие овај совет и фала ти на сите и фала на сите за советите.
Поздрав и до тебе и се гледаме во некои по ведри теми.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.437
Поени од реакции
6.955
Денеска возејки велосипед ми изгореа рацете од сонцето. Дали некој знае препораки превентива освен киселото млеко што е бабин лек.
Дали некој може да помогне .
Благодарам
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.266
Поени од реакции
10.916
@Stern , дали може да ми пишете приватна порака докторе? Ми треба консултација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom