Дежурна Ординација! #2

Член од
22 ноември 2017
Мислења
1.531
Поени од реакции
2.269
Сакам да прашам.... подледниве неколку месеци имам чувство како да имам "проблем" со премногу електрицитет на телово. Не ми е јасно, не знам ни дали е возможно тоа медицински, ама искрено многу имам мака со електрицитет Цело време ме фаќа струја шо и да чепнам. Дали е до облеката што ја носам, дали е нешто друго, не знам, не знам ни дали воопшто има врска ова што го зборувам, ама вака никогаш не ми било до олку. Почнува и да ми смета искрено. Има некој од вас некогаш нешто читано за ова, слушнато или било што?
Автоматски споено мислење:

Сакам да прашам.... подледниве неколку месеци имам чувство како да имам "проблем" со премногу електрицитет на телово. Не ми е јасно, не знам ни дали е возможно тоа медицински, ама искрено многу имам мака со електрицитет Цело време ме фаќа струја шо и да чепнам. Дали е до облеката што ја носам, дали е нешто друго, не знам, не знам ни дали воопшто има врска ова што го зборувам, ама вака никогаш не ми било до олку. Почнува и да ми смета искрено. Има некој од вас некогаш нешто читано за ова, слушнато или било што?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.019
Поени од реакции
24.143
Сакам да прашам.... подледниве неколку месеци имам чувство како да имам "проблем" со премногу електрицитет на телово. Не ми е јасно, не знам ни дали е возможно тоа медицински, ама искрено многу имам мака со електрицитет Цело време ме фаќа струја шо и да чепнам. Дали е до облеката што ја носам, дали е нешто друго, не знам, не знам ни дали воопшто има врска ова што го зборувам, ама вака никогаш не ми било до олку. Почнува и да ми смета искрено. Има некој од вас некогаш нешто читано за ова, слушнато или било што?
Дали ти е тоа единствениот симптом?
 
Член од
22 ноември 2017
Мислења
1.531
Поени од реакции
2.269
Дали ти е тоа единствениот симптом?
Па, мислам да. Не знам што друго би било за пријавување. Нешто друго абнормално немам, киселини имам често во желудник, ама тоа многу долго време и не знам дали би имало било каква поврзаност ама ова со електрицитетов ми е од пред некое време, два-три месеци можда.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.310
Поени од реакции
2.323
Да ми препорача некој добар Невролог на приватно по можност со име и тел број за контакт?Благодарам однапред :)
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
4.205
Поени од реакции
9.030
Сакам да прашам.... подледниве неколку месеци имам чувство како да имам "проблем" со премногу електрицитет на телово. Не ми е јасно, не знам ни дали е возможно тоа медицински, ама искрено многу имам мака со електрицитет Цело време ме фаќа струја шо и да чепнам. Дали е до облеката што ја носам, дали е нешто друго, не знам, не знам ни дали воопшто има врска ова што го зборувам, ама вака никогаш не ми било до олку. Почнува и да ми смета искрено. Има некој од вас некогаш нешто читано за ова, слушнато или било што?
Само Грција те спасува... Плажа и некој да те закопа во песок :)
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
4.225
Поени од реакции
3.537
Само Грција те спасува... Плажа и некој да те закопа во песок :)
Не примаат во Грција невакцинирани. А пошто само чипуваната вакцина на Бил Гејтс ја признаваат, нема да може да ја добие пошто електрицитетот што го има ќе го поремети софтверот на чипот ради interference. :cautious:
 
Член од
22 ноември 2017
Мислења
1.531
Поени од реакции
2.269
Не примаат во Грција невакцинирани. А пошто само чипуваната вакцина на Бил Гејтс ја признаваат, нема да може да ја добие пошто електрицитетот што го има ќе го поремети софтверот на чипот ради interference. :cautious:
Кадаиф, легендо!! Како си само кул со коментариве! Не можам да ти се изначитам!!

Иначе се вакцинирав Саботата... Поздрав легендо. Многу си кул.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.749
Поени од реакции
1.204
Дечки, зедов резултатите од уринокултура беа негативни, ЦРП- исто така негативно(0). Сепак побарав упат за уролог и одма заминав ме преглед и ми октри брух на левата страна, другото е се во нормала и е океј. Рече одмор некое време, многу течности, чаеви и рече дека нема потреба од операција моментално, пошо не е многу отворен брухот. Кажа као сеа не, ама за некој 5-6 години ќе мора на операција. Сеа сакам да прашам дали јас за некоја недела ќе можам да се вратам со тренинзи и слично?
 
Член од
25 јануари 2017
Мислења
15
Поени од реакции
5
21.4.2021 - TSH = 17.6
Дозирањето ми е 150mcg Еутирокс веќе 5 години.

Совет?
Автоматски споено мислење:

21.4.2021 - TSH = 17.6
Дозирањето ми е 150mcg Еутирокс веќе 5 години.

Совет?
 
Член од
15 април 2019
Мислења
659
Поени од реакции
906
Sovet stalno me falja glava posebno ladno koga pijam ili jadam napred mislam ke mi se otkoren glavat pijam i apcinja i oblogi i posle nekoe vreme pak me fakja. Ke moze da mi kazete nekoj lek za sinusi ili za napred glava so me boli? Se nerviram visje i na vid mi udira bolkata i na povrakjanje. So toj kafetin aman od apcinja. Pomosh :(
 
Член од
16 март 2019
Мислења
1.883
Поени од реакции
1.561
Sovet stalno me falja glava posebno ladno koga pijam ili jadam napred mislam ke mi se otkoren glavat pijam i apcinja i oblogi i posle nekoe vreme pak me fakja. Ke moze da mi kazete nekoj lek za sinusi ili za napred glava so me boli? Se nerviram visje i na vid mi udira bolkata i na povrakjanje. So toj kafetin aman od apcinja. Pomosh :(
Za glavobolka prvo treba da ispitas dali ti e migrena ako e migtena treba poveke odmor i da ne se izlozuvas mnogu na sonce krvnite sadovi se sirat i mnogu polesno faka glavobolka
Najubavo pojdi na lekar ako mislis deka se sinusi na usno odi no za migrena najubavo da se konsultiras so nevrolog imaku ketonalot ke ti ja smiri momentalno bolkata ne e trajno resenie zatoa pojdi na lekar da ti kazat dali e migrena ili sinusi.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
10.877
Поени од реакции
4.436
Sovet stalno me falja glava posebno ladno koga pijam ili jadam napred mislam ke mi se otkoren glavat pijam i apcinja i oblogi i posle nekoe vreme pak me fakja. Ke moze da mi kazete nekoj lek za sinusi ili za napred glava so me boli? Se nerviram visje i na vid mi udira bolkata i na povrakjanje. So toj kafetin aman od apcinja. Pomosh :(

Причекај ја @bijons Дена душо, она е неправедно банирана на одредено време, но кога ке дојде, сигурна сум дека ќе ти даде прав совет.
 
Член од
15 април 2019
Мислења
659
Поени од реакции
906
Причекај ја @bijons Дена душо, она е неправедно банирана на одредено време, но кога ке дојде, сигурна сум дека ќе ти даде прав совет.
Peticija za da se vrati bijonse!!!!!! Nejze najvishe ja zamaram za tema zdravje. :(
Trgnete ja od ban be aman ima lugje so maki i so makicinja mali.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom