Дежурна Ординација! #2

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Реглан мене само ме спасува, пробај напи се.
Го има тоа во аптека да идам да зеам? Да не иде со рецепт ми е :)
--- надополнето: 23 декември 2011 во 23:16 ---
Ај пробај напиј се млеко,или пак касни си цвекло :)
Еве сега млеко ќе ставам, фала :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Го има тоа во аптека да идам да зеам? Да не иде со рецепт ми е :)
--- надополнето: 23 декември 2011 во 23:16 ---


Еве сега млеко ќе ставам, фала :)
Не иде на рецепт така си го купувам.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.366
Поени од реакции
25.096
Луѓе помагајте желудников ме уби буквално, ме У-Б-И, ме пече цел божји ден од ништо не поминува :place:
Го имаш раздразнато со некое јадење. Напиј се и еглонил ако имаш и попиј 2-3 дена ќе ти помине гарант.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Луѓе помагајте желудников ме уби буквално, ме У-Б-И, ме пече цел божји ден од ништо не поминува :place:
Пробај со сок од свежа зелка и не се нервирај,од тоа те боли. :pipi:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Си ја молзела Леандра? :sick:
хахахаха не, од на Леандра предлогот, Регнал. Ама џабе, болките пак се вратија и завршив на клиника, сега сум на терапија со инекции па ќе правам испитувања кога ќе стивнат болките. Фала ви на сите за помошта.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.269
Поени од реакции
29.252
Ми тече носот како чешма :mad: кажете некое чаре.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.717
Поени од реакции
19.863
Капки оперил и синомарин - марисол, ќе ти помогнат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom