Дежурна Ординација! #2

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Анксиозност, недостаток на магнезиум, спондилоза....
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
Анксиозност, недостаток на магнезиум, спондилоза....
siguren si, 300 pricini mi se vrtat mene niz glata, citav deka mozi da e od sinata svetlina emitirana od ekranite, sinusna infekcija, otvoranje na treto oko, i so ne.
mozi da e sinzir od povrzani priciniteli kako ANKSIOZNOST>PRETERANO RAZMISLUVANJE>NAPNATOST>NESONICA>UMOR>NEMANJE ENERGIJA>LOSA DIGESTIJA>NEDOVOLNO VITAMINI I MINERALI VO ORGANIZMOT
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
siguren si, 300 pricini mi se vrtat mene niz glata, citav deka mozi da e od sinata svetlina emitirana od ekranite, sinusna infekcija, otvoranje na treto oko, i so ne.
mozi da e sinzir od povrzani priciniteli kako ANKSIOZNOST>PRETERANO RAZMISLUVANJE>NAPNATOST>NESONICA>UMOR>NEMANJE ENERGIJA>LOSA DIGESTIJA>NEDOVOLNO VITAMINI I MINERALI VO ORGANIZMOT
Ne e seiguren ni 0.2 posto, ama zatoa e ubeden 1200 posto...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Пушти го малце мозокот на пасење, не се оптеретувај со глупи ствари
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
siguren si, 300 pricini mi se vrtat mene niz glata, citav deka mozi da e od sinata svetlina emitirana od ekranite, sinusna infekcija, otvoranje na treto oko, i so ne.
mozi da e sinzir od povrzani priciniteli kako ANKSIOZNOST>PRETERANO RAZMISLUVANJE>NAPNATOST>NESONICA>UMOR>NEMANJE ENERGIJA>LOSA DIGESTIJA>NEDOVOLNO VITAMINI I MINERALI VO ORGANIZMOT
Пробај де, што те кошта. Земи магнезиум и таурин од аптека и пробај.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.707
Поени од реакции
6.824
што може да го предизвикува ова:
свирење во ушите, несоница, болка/притисок во челото и главата,
главоболка која не дозволува да заспиетe
Не знам колку години имаш, ама не е лошо и притисокот понекогаш да го провериш, па дури и анализа на крв
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Дечки совет некој ми треба премногу се потам особено под мишките,сум пробал секакви сапунчиња за под мишка и ништо не ми помага,дури и надвор минус да е јас се потам. Бев на матичен ми рече едноставно таков си...ве молам за совет
http://www.livestrong.com/article/165893-how-do-i-reduce-underarm-sweating-if-deodorant-doesnt-help/
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
што може да го предизвикува ова:
свирење во ушите, несоница, болка/притисок во челото и главата,
главоболка која не дозволува да заспиетe
Allergic Rhinitis
Amenorrhea
Anaphylaxis
Anemia
Anxiety
Atherosclerosis
Bone Cancer
Brain Cancer
Bronchitis
Chronic Fatigue Syndrome
Cirrhosis
Colorectal Cancer
Common Cold
Congestive Heart Failure
Cough
Crohn's Disease
Cystic Fibrosis
Depression
Diabetes Mellitus
Encephalitis, Viral
Endocarditis
Erythema
Fever of Unknown Origin
Fibromyalgia
Food Allergy
Food Poisoning
Glaucoma
Heat Exhaustion
Hepatitis, Viral
Herpes Simplex Virus
Histoplasmosis
HIV and AIDS
Hyperkalemia
Hypertension
Hypoglycemia
Hypoparathyroidism
Hypothermia
Hypothyroidism
Influenza
Insect Bites and Stings
Insomnia
Intestinal Parasites
Leukemia
Low Back Pain
Lyme Disease
Lymphoma
Meningitis
Menopause
Menstrual Pain
Miscarriage
Mononucleosis
Motion Sickness
Multiple Sclerosis
Mumps
Myeloproliferative Disorders
Myocardial Infarction
Osteomyelitis
Otitis Media
Pericarditis
Pharyngitis
Photodermatitis
Premenstrual Syndrome
Prostate Cancer
Pulmonary Hypertension
Radiation Damage
Rheumatoid Arthritis
Sarcoidosis
Seizure Disorders
Serum Sickness
Sinus Headache
Sinusitis
Sleep Apnea
Stroke
Systemic Lupus Erythematosus
Temporomandibular Joint Dysfunction
Tension Headache
Transient Ischemic Attacks
Tuberculosis
Varicella-Zoster Virus
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.937
Поени од реакции
35.328
што може да го предизвикува ова:
свирење во ушите, несоница, болка/притисок во челото и главата,
главоболка која не дозволува да заспиетe
Свирење во ушите мислиш на она свирење како после гласна музика? На мене ми се дешаваше пар пати и тоа кога е тишина најмногу пред спиење се слуша. Најчесто е од нечисти уши , залепена некоја лушпа на ушното тапанче и создава некој звук. Секоја втора год одам јас да ми ги чистат , дефинитивно помага.
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Кога ќе се напиеш исто ли е?
Кога ќе се напијам што ? ако мислиш на алкохол не пијам воопшто.[DOUBLEPOST=1492073516][/DOUBLEPOST]
siguren si, 300 pricini mi se vrtat mene niz glata, citav deka mozi da e od sinata svetlina emitirana od ekranite, sinusna infekcija, otvoranje na treto oko, i so ne.
mozi da e sinzir od povrzani priciniteli kako ANKSIOZNOST>PRETERANO RAZMISLUVANJE>NAPNATOST>NESONICA>UMOR>NEMANJE ENERGIJA>LOSA DIGESTIJA>NEDOVOLNO VITAMINI I MINERALI VO ORGANIZMOT
Со нервоза,претерано размислување и напнатост имам понекогаш проблем додека со самодоверба имам проблем понекогаш кога мислам постојано на тоа колку коло изгледам кога сум запотен и слично...[DOUBLEPOST=1492073933][/DOUBLEPOST]
Анксиозност, недостаток на магнезиум, спондилоза....
Имам мала спондилоза,не верувам тоа да е проблемот со оглед на тоа што одамна ми е проблемов
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.678
што може да го предизвикува ова:
свирење во ушите, несоница, болка/притисок во челото и главата,
главоболка која не дозволува да заспиетe
... сите овие наведени во прв ред се како последица на покачен крвен притисок! ...дали истиот е измерен во моментот на овие симптоми?
[DOUBLEPOST=1492103634][/DOUBLEPOST]
Дечки совет некој ми треба премногу се потам особено под мишките,сум пробал секакви сапунчиња за под мишка и ништо не ми помага,дури и надвор минус да е јас се потам. Бев на матичен ми рече едноставно таков си...ве молам за совет
...прашање дали воопшто твојот заклучок дека премногу се потиш е точен, можеби тоа е само твое субјективно мислење кое можеби е нормално потење, а за тебе е претерано, како и да е, да речеме дека навистина премногу се потиш на повеќе места како ударни кај рацете-дланка, нозете-стапалата, под пазувите како фокусна хиперхидроза која кај повеќето е нормална појава како резултат на малку потемпераментни или понервозни карактери или личности кои лесно се возбудуваат и во моментот се облеваат со пот...

...потењето е природен процес кој помага на регулирање на температурата на телото, особено за време на вежбање или топло време, испарувајќи од површината на кожата, ги отстранува вишокот на топлина и помага да се излади телото... прекумерно потење може да биде управувано од емоции или посебни околности да речеме групни собирања и расправи како и љубовни романтични дешаванки кои треба да се избегнуваат како основни причинители за прејакото потење...

инаку потењето, дава обично мокрење на облеката и е без мирис сепак доколку потењето е од апокрини жлезди кои се наоѓаат под мишките поради лачење на протеини и масни киселини потењето станува млечно или жолтеникаво и е непријатна за глетка поради тие бело-жолти кругови под пазува, а и присуството на бактерии по кожата кои даваат во своите метаболити протеини и масни киселини се создава непријатен мирис...

... може да се користат антиперспирантите кои содржат алуминиумски соли кои што ги затвораат потните жлезди и го намалуваат лачењето на пот која што допира до површината на кожата или обична бебешка пудра да се посипи под пазува и .....???????
....малку повеќе самоконтрола на стресот, емоциите или стравот кој мислам дека кај тебе е застапен и единствен главен фактор што ти провоцира потење, имаш голем страв од непознато како што самиот укажуваш ,,...300 pricini mi se vrtat mene niz glata, citav deka mozi da e od sinata svetlina emitirana od ekranite, sinusna infekcija, otvoranje na treto oko, i so ne..,, ослободи се од такво размислување!!! (y)
 
Последно уредено:
Член од
9 август 2014
Мислења
420
Поени од реакции
980
Allergic Rhinitis
Amenorrhea
Anaphylaxis
Anemia
Anxiety
Atherosclerosis
Bone Cancer
Brain Cancer
Bronchitis
Chronic Fatigue Syndrome
Cirrhosis
Colorectal Cancer
Common Cold
Congestive Heart Failure
Cough
Crohn's Disease
Cystic Fibrosis
Depression
Diabetes Mellitus
Encephalitis, Viral
Endocarditis
Erythema
Fever of Unknown Origin
Fibromyalgia
Food Allergy
Food Poisoning
Glaucoma
Heat Exhaustion
Hepatitis, Viral
Herpes Simplex Virus
Histoplasmosis
HIV and AIDS
Hyperkalemia
Hypertension
Hypoglycemia
Hypoparathyroidism
Hypothermia
Hypothyroidism
Influenza
Insect Bites and Stings
Insomnia
Intestinal Parasites
Leukemia
Low Back Pain
Lyme Disease
Lymphoma
Meningitis
Menopause
Menstrual Pain
Miscarriage
Mononucleosis
Motion Sickness
Multiple Sclerosis
Mumps
Myeloproliferative Disorders
Myocardial Infarction
Osteomyelitis
Otitis Media
Pericarditis
Pharyngitis
Photodermatitis
Premenstrual Syndrome
Prostate Cancer
Pulmonary Hypertension
Radiation Damage
Rheumatoid Arthritis
Sarcoidosis
Seizure Disorders
Serum Sickness
Sinus Headache
Sinusitis
Sleep Apnea
Stroke
Systemic Lupus Erythematosus
Temporomandibular Joint Dysfunction
Tension Headache
Transient Ischemic Attacks
Tuberculosis
Varicella-Zoster Virus
Како го заеба, алал да ти е....
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
До сега два пати ми се има случено ова, од кои еднаш после спиење од кога станав да мочам приметив, а другиот пат после бањање ова го приметив. Значи буквално од чиста мира едниот тестис некако легнува/паѓа хоризонтално. Не осеќам болка, но осеќам некое незгодно чувство, скротумот е поопуштен и на допир се осеќа епидедимот или што и да е тоа. Од сликата нерамнината го покажува епидедимот. Мене и двете ситуации ми се случија, од кои првиот пат првата, а вториот пат, т.е. денес втората. После неколку саати тестисот се враќа во својата нормална положба. Се напив магнезиум за секој случај. Што може да биде и од што настанува ова?

6.JPG
 

Kajgana Shop

На врв Bottom