Дедо Пеневата механка во Банско Пиринска Македонија !!

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
I toa Bansko pod Todorka ke bide naso t.e ke ni se vrati , nie cuzdo ne sakame si go sakame svoeto nisto povekje Site Makedonci da si se obedinat povtorno kako pred Bukurest 1913
Пожелавам ви го от срце,но както бехте преди 1913.
Аjде наздраве со "Тга за jг" и пак оди во Банско.
 
Член од
1 октомври 2010
Мислења
35
Поени од реакции
1
Auu ,i koga i kak ke se sluchi ova?
Slavnata makedonska armia ke napadne Bulgaria i ke ni pobedite ?:pos2:
Ili smetash deka nekoi maloumen dobrovolno ke saka da se pripoi kon vas?
Momko ti normalen li si , ne si si pil apovete , ili te trese psevdomakedonski nazionalizam ?
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Auu ,i koga i kak ke se sluchi ova?
Slavnata makedonska armia ke napadne Bulgaria i ke ni pobedite ?:pos2:
Ili smetash deka nekoi maloumen dobrovolno ke saka da se pripoi kon vas?
Momko ti normalen li si , ne si si pil apovete , ili te trese psevdomakedonski nazionalizam ?
Abe ajde za edna chervena maikite vi gi .... sega za teritorija koja e nasa .... nemora nie da se macime , Turcija ke ve resi i vas i Grcija za 20 minuti so zemja ke ve sramni a nie ke si go postavime znameto samo i gotovo !
 
Член од
1 октомври 2010
Мислења
35
Поени од реакции
1
Pa ti uste imash cherveni posle 20 godini? Kade gi kutash ve -pod dushekot?:pos2:
I poradi koja prichina Turzia ke se bie zaradi vas?Poradi sto vi stroi aerodromche ,koga nikoi drug ne saka ,i vi otkria supermarketi ,pak koga drugite begat..Lol
 
F

FilipMacedon

Гостин
Pa ti uste imash cherveni posle 20 godini? Kade gi kutash ve -pod dushekot?:pos2:
I poradi koja prichina Turzia ke se bie zaradi vas?Poradi sto vi stroi aerodromche ,koga nikoi drug ne saka ,i vi otkria supermarketi ,pak koga drugite begat..Lol
Очигледно е дека ти си кроток во мозокот,Турција едвај чека повод за војна на балканот,без разлика од кого ке е предизвикана...причините се јасни,ширење на Турското влијание на балканот,и секако одмазда за Кипар и протерувањето на Турците од Бугарија која се случи пред две децении.
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
219
Вистина е дека Турциjа сака да прошири своето влиjние на Балканот, но под тоа се разбира наjвеке културно и економско.
Тоа и се удава во некои земjи - Босна и Херцеговина, Албаниjа и Македониjа. Во другите земjи от регионот тоа не им се удава.
За воjна - треба да сте много глупи, за да мислити дека за една "одмазда" или едно "протеруванjе" Турциjа ке изгуби все што е добила като мегународно влиjание.
Отделно, темата за протеруванjето стои помегу владите на Бугариjа и Турциjа, но се работи за протеруванjето на Бугарите от Тракиjа. Останатото е решено и нема проблем во относите на двете земjи.

Ама тоа не е по темата.
 
M

macgowan

Гостин
Abe kaj zaminavte site...za kafana muabet pocna a vie ja oteravte u ...
Bev bas kaj dedo Pene pred 7 dena,bev i vo drugi meani i ubavo si pominav tie 4-5 dena koi bev,se iznaskijav(na vestacki sneg ama toa e,samo tamu go ima vo tolkava mera)i se iznajadov i iznapiv maximum,edinstvena zabeleska e sto e poskapo od pred nekolku godini koga bev.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom