Дедо Мраз

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Јас сакам Дедо Мраз и оваа година, како и досега, да ми го задржи брзиот метаболизам, за да можам да си буфтам чоколадо колку ми душа сака, без да се грижам за килажата. Оти тоа слатко мало задоволство ми е верна друшка и во насмевки и во солзи, мој порок и мој спас. :)

А моето пакетче нека го стави под елката на Luki Junior оти го разубаве форумот со неговото присуство. :)
 

Змејко и

Гледачот Дуле од Велес
Член од
10 април 2005
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.419
Јас сакам Дедо Мраз и оваа година, како и досега, да ми го задржи брзиот метаболизам, за да можам да си буфтам чоколадо колку ми душа сака, без да се грижам за килажата. Оти тоа слатко мало задоволство ми е верна друшка и во насмевки и во солзи, мој порок и мој спас. :)
1. Од овој дел заклучив дека си витка.
А моето пакетче нека го стави под елката на Luki Junior оти го разубаве форумот со неговото присуство. :)
Согласно со точка 1, мислиш ли дека ќе те собере во пакетчето?
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
1. Од овој дел заклучив дека си витка.

Согласно со точка 1, мислиш ли дека ќе те собере во пакетчето?
Не само што ќе ме собере во пакетчето,
туку ќе ме збере и во малото кутивче од бајадерче ....

.....внатре во пакетчето. :)


П.С. Да не си подводаџија случајно? :):)
 

Змејко и

Гледачот Дуле од Велес
Член од
10 април 2005
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.419
Не само што ќе ме собере во пакетчето,
туку ќе ме збере и во малото кутивче од бајадерче ....

.....внатре во пакетчето. :)


П.С. Да не си подводаџија случајно? :):)
Работам во дистрибуционата служба на Дедо мраз. Понекогаш знам да ги пренасочам пакетите со примамлива содржина, стекнувајќи се со противправна корист.
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Работам во дистрибуционата служба на Дедо мраз. Понекогаш знам да ги пренасочам пакетите со примамлива содржина, стекнувајќи се со противправна корист.
Ааааа јок, јок, кај мене нема промашај.
За мојот транспорт и диливери е задолжен лично Рудолф `д ред ноус рен диар. :):)
 
Член од
29 декември 2012
Мислења
88
Поени од реакции
25
За дистрибуција треба добри елени да носат благи работи;)
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.108
Празнување- дочек Божиќ во Хонолулу ( на плажа):P
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.094
Поени од реакции
2.707
Му пишав на Дедо Мраз што сакам за Нова Година, и одма на фејсбукот ме блокира. И на телефон не ми креваше...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom