Девојки со тетоважи

Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Хххх - битно меракот си го направил за друго и не е важно, ти си ја носиш твојата он неговата. Фала за убавите зборови,се трудам секоја тетоважа да е направена на мој начин така и би имале моите муштерии уникатно дело на некој начин :)
Па би очекувала два три збора као еј иста тетоважа имаме...не е нишо срамота ;)

Така и треба. Credit is given where credit is due :D
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Слична е тетоважата но мислам дека е далеку од истата. Кога дечково ми ја донесе сликата(у боја беше) јас му кажав која е негатива а која позитива на тетоважата. Му го кажав моето мислење дека многу подобро е да се потенцираат детаљите бидејки обично тетовирачите ги избегаваа за да завршат работа побргу(соберат пари на брзинска) но јас баш поради тоа и ги сакам многу детаљите, поубаво е тетоважата(било која) да се направи на два или три пати но да се потенцира она што треба да е убаво изразено. Поради тоа и мислам дека тетоважите се далеку од исти!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
More, доаша еден циго, кај ххх и му вика, брат помагај, глеј да видиш. Симиња маица, шо да видиш. Ко со шајки дупен у грбот. Цел грб ничкум. Лајно.
Бара помош. Кутриот го ребреле и го испоебале. Полоша од оние ЈНА '64 so igla u vojska pareni od neuk i nepismen bosancheros.
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Слична е тетоважата но мислам дека е далеку од истата. Кога дечково ми ја донесе сликата(у боја беше) јас му кажав која е негатива а која позитива на тетоважата. Му го кажав моето мислење дека многу подобро е да се потенцираат детаљите бидејки обично тетовирачите ги избегаваа за да завршат работа побргу(соберат пари на брзинска) но јас баш поради тоа и ги сакам многу детаљите, поубаво е тетоважата(било која) да се направи на два или три пати но да се потенцира она што треба да е убаво изразено. Поради тоа и мислам дека тетоважите се далеку од исти!
Е па тоа е причината што јас не верував дека во МК има артист што знае убаво нешто да направи. Медузата ми е едина македонска тетоважа. Ја не сакам на некој да му бидам вежбање, ме разбираш ;)

Тетоважите имаат доста сличности, нормално....затоа и ја стави ти твојата слика овде за да видиме, нели? Самиот си кажа дека се повторени татус. Разликите се мали. Ама, не е важно. Важно е да ги носиме со гордост :)
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Зошто да нема у македонија артисти - јас сум работел секаде низ цел свет, моето студио у скопје постои и твори веке 20 години - можам со гордост да ти кажам дека во македонија има подобри артисти од многу кои работат по Европа и Америка.


И секако дека крајот го краси делото, затоа и пишав кој што побара тоа и добива :)
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Зошто да нема у македонија артисти - јас сум работел секаде низ цел свет, моето студио у скопје постои и твори веке 20 години - можам со гордост да ти кажам дека во македонија има подобри артисти од многу кои работат по Европа и Америка.


И секако дека крајот го краси делото, затоа и пишав кој што побара тоа и добива :)
Па мисконцепција моја. Ради тоа што во МК тетоважите од грото луѓе се гледани како унаказување и како отпадок од општество. Мислев нема кај и на кого да се вежбаат. Ама ме предомисливте и ме изненадивте убаво. (y)
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Па мисконцепција моја. Ради тоа што во МК тетоважите од грото луѓе се гледани како унаказување и како отпадок од општество. Мислев нема кај и на кого да се вежбаат. Ама ме предомисливте и ме изненадивте убаво. (y)
Тотално си утка за луѓето што не сакаат Тетоважи. Во македонија над 50% од населението е истетовирано(дури и муслиманите почнаа) - батали ги хејтерите, тие и самите себе не се сакаат, или пак луѓето без вкус кои и ден денес мислат дека ако се облечат у скап костум ке изгледаат појако и по претставителни ке бидат, тоа се луѓе од селски средини каде што таквото размислување им е наметнато со домашно воспитување од патријархални-воспитно поправни причини мислејки дека ако се истетовираат или ке станат курви или криминалци. Тоа време у Македонија изумира, дури и се помалку луѓе се осудуваат да коментираат негативно од причина дека тетовираните се се повеке едуцирани и прошетани млади персони кои својот живот не го базираат на сељачка критика!
 
Член од
22 јануари 2013
Мислења
481
Поени од реакции
669
Што имa врскa кaрaктерот со тетовaжите?
Имaм еднa тетовaжa 5см. Неќaм многу тетовaжи.. онaкa симпaтично ми изгледa еднa нaјмногу две.. нa некое убaво место.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Sekoj intelektualec/ka treba da ima nesto slikovito na sebe, nekoj izraz...

(Jas kaj Churo idam)
 
Член од
14 декември 2011
Мислења
96
Поени од реакции
115
Тетоважите се еден од најдобрите начини за изразување на она што го носиме во себе :) И машки и женски со тетоважи - ДА! Се’ што е претерано не чини, но сепак убави се за очи. ЗНам како ги гледаат луѓето - погрешно. Јас во тетовираните односно во нивните тетоважи гледам само една нивна приказна која сакале да ја споделат баш на тој начин. Лично се’ уште не сум посакал такво нешто иако „изгорена“ сум за боди арт :) Би можела цел ден да стојам некој да ме црта, но да знам дека ќе излези за 2-3 дена или 2-3 недели :) Имам 3 обетки на увото и пирс на папокот, не можам да објаснам зошто, но имав причини да ги ставам и оттогаш сум „препородена“ - кој како сака нека го сфати. Посебно пирсот привлекува тооолку внимание - и од машки и од женски што некогаш ми е и чудно ;) И често прашање што го добивам, од машки, кога ќе го видат - „А подолу имаш или овој ти е најдолу?“ Срцки :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom