Девојки, дали ви годи да ве опсипуваат со комплименти?

Член од
5 декември 2011
Мислења
16
Поени од реакции
1
здраво, јас сум нов член штотоку регистриран да се навратам на топикот
со комплименти сум мн креативен, кога ке и пријадам, секако ке и пријдам, и учтиво ке прашам дали ке и пречи моето друшто, ке воспоставам комуникација, но мислам дека претерувам со комплиментите, од типот на, јас мора да сум сонцето ти земјата колку поблиску ти се доближувам стануваш по жешка, спонтано во секоја реченица во пресрет ми доага некој комплимент, пред 2 дена имав дијалог со зафатена девојка, ја гледав во очи, и зборував нежно на уво, и незабелезително со усните ја допирав по вратот воедно држејки ја за рака, силно ми ја стискаше раката, се смееше на мојте комплименти не велејки фала, туку нема шанси со широка насмевка. проблемот е во тоа што не ја смував, истото ми се случи и со друга девојка. едноставно имам вметнато слика во мојата самодоверба дека сум неодоливо шарамантен и скоро секоја фраза ја употребувам како флерувајне збогатена со комплименти и сето тоа се одвива во рок од најмогу 15 мин и после ја викам да одиме надвор. Сега ве молам одговрете ми дали грешката ми е во комплиментите или избрзувам, ве молам вашите коментари да не прераснат во сарказам :)
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
здраво, јас сум нов член штотоку регистриран да се навратам на топикот
со комплименти сум мн креативен, кога ке и пријадам, секако ке и пријдам, и учтиво ке прашам дали ке и пречи моето друшто, ке воспоставам комуникација, но мислам дека претерувам со комплиментите, од типот на, јас мора да сум сонцето ти земјата колку поблиску ти се доближувам стануваш по жешка, спонтано во секоја реченица во пресрет ми доага некој комплимент, пред 2 дена имав дијалог со зафатена девојка, ја гледав во очи, и зборував нежно на уво, и незабелезително со усните ја допирав по вратот воедно држејки ја за рака, силно ми ја стискаше раката, се смееше на мојте комплименти не велејки фала, туку нема шанси со широка насмевка. проблемот е во тоа што не ја смував, истото ми се случи и со друга девојка. едноставно имам вметнато слика во мојата самодоверба дека сум неодоливо шарамантен и скоро секоја фраза ја употребувам како флерувајне збогатена со комплименти и сето тоа се одвива во рок од најмогу 15 мин и после ја викам да одиме надвор. Сега ве молам одговрете ми дали грешката ми е во комплиментите или избрзувам, ве молам вашите коментари да не прераснат во сарказам :)
Машко сум но морам да искоментирам,

Ти или си Stef Angel или негов ученик, трето нема.:D
Во насловот си напишал ОСОПУВААТ со комплименти, и Stef Angel прави вакви грешки

ПС: Болдираниов текст не е комплимент
 
Член од
5 декември 2011
Мислења
16
Поени од реакции
1
Поентата ми беше дека се се врти околу флертот, пример ке каже музиката е страшна, и јас ке и реплицирам ти си уште пострашна, постајно го правам тоа. мн ми е зешко, излгеда бидејки ти си покрај мене. очигледно е дека и се свигам, и дека е шармирана од моја страна, и на крај кога сакам да ја извадам надвор. изнаога апсурдни причини ладно е, неможам ногата ме боли.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.506
Поентата ми беше дека се се врти околу флертот, пример ке каже музиката е страшна, и јас ке и реплицирам ти си уште пострашна, постајно го правам тоа. мн ми е зешко, излгеда бидејки ти си покрај мене. очигледно е дека и се свигам, и дека е шармирана од моја страна, и на крај кога сакам да ја извадам надвор. изнаога апсурдни причини ладно е, неможам ногата ме боли.
Дефинитивно и се свиѓаш...
Тоа надвор е ладно, значи стопли ме, ногата ме боли значи погали ме... Женските имаат скриени пораки (y)Со среќа друже
 
Член од
20 април 2010
Мислења
718
Поени од реакции
527
Сигурно мислел на : Девојки дали ви годи да ве потсопнуваат со комплименти
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Стеф оти се мачеше со нов јузер?

но мислам дека претерувам со комплиментите, од типот на, јас мора да сум сонцето ти земјата колку поблиску ти се доближувам стануваш по жешка, спонтано во секоја реченица во пресрет ми доага некој комплимент
Оти во животот мене не ми се пуштил некој на ваков начин бе :(
Па да му дадам и сонце и месечина и три планети по брза постапка.
 
Д

Данлош Чехонте

Гостин
Сте се напалиле ко ...
видете ги неговите години и све ќе ви стане јасно :icon_lol:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Оти во животот мене не ми се пуштил некој на ваков начин бе :(
Па да му дадам и сонце и месечина и три планети по брза постапка.
Може му било тешко да гугнат, додека биле со тебе :D
Инаку не само на девојки и на машките им годат комплименти, само не треба претерано или како викаат босанците, јас можам да пијам колку што сакам, оти пијам умерено.
 
Член од
5 декември 2011
Мислења
16
Поени од реакции
1
факт е
Дефинитивно и се свиѓаш...
Тоа надвор е ладно, значи стопли ме, ногата ме боли значи погали ме... Женските имаат скриени пораки (y)Со среќа друже
Благодарам. го приметив тоа, имам читано повеке психолоски книги во врска со шармот, за човековото однесување, за стратегии и тактики на успешните луге.
одлично ги применувам, но некаде грешам. Ги молам девојките за поконкретен одговр :)
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.902
Поени од реакции
1.528
Книгите ти го зеле паметот, доколку уопште си го имал некогаш другар.
И да, доколку не го најдеш одговорот на форумов, не барај помош по аптеки за тебе лек нема.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
факт е

Благодарам. го приметив тоа, имам читано повеке психолоски книги во врска со шармот, за човековото однесување, за стратегии и тактики на успешните луге.
одлично ги применувам, но некаде грешам. Ги молам девојките за поконкретен одговр :)
Одлично го применуваш , ама не ти успева ?

Ако не ти успева , тогаш како може да го применуваш одлично ?
 
А

Анноун

Гостин
Поентата ми беше дека се се врти околу флертот, пример ке каже музиката е страшна, и јас ке и реплицирам ти си уште пострашна, постајно го правам тоа. мн ми е зешко, излгеда бидејки ти си покрај мене. очигледно е дека и се свигам, и дека е шармирана од моја страна, и на крај кога сакам да ја извадам надвор. изнаога апсурдни причини ладно е, неможам ногата ме боли.

ех , штета што на женскава не и текне да ти се пофали дека има тврда столица , па ти да и реплицираш што е кај тебе потврдо . :vozbud:

арно вика миле паника , кај отиде светов бее ..
 

nescafe

за освестување
Член од
27 август 2009
Мислења
604
Поени од реакции
277
Поентата ми беше дека се се врти околу флертот, пример ке каже музиката е страшна, и јас ке и реплицирам ти си уште пострашна, постајно го правам тоа. мн ми е зешко, излгеда бидејки ти си покрај мене. очигледно е дека и се свигам, и дека е шармирана од моја страна, и на крај кога сакам да ја извадам надвор. изнаога апсурдни причини ладно е, неможам ногата ме боли.
Флертот е само мал дел кој се користи еднаш максимум двапати три, четири и пет и девојката ќе почне да те гледа како идиот.
Ова со флертот не пали веќе одамна, те читам и се наоѓам себеси во текстот на твои години и јас вака се глупирав и секогаш завршуваше неуспешно.
Дефинитивно и се свиѓаш...
Тоа надвор е ладно, значи стопли ме, ногата ме боли значи погали ме... Женските имаат скриени пораки (y)Со среќа друже
Значи ако и се смешка и се свиѓаш, погрешно, прво што треба да сватиш дека и таа размислува како и ти па потоа да настапиш.
Штом наоѓа причини за да те отргне, треба да ти е јасна пораката.
И ова е од искуство.
здраво, јас сум нов член штотоку регистриран да се навратам на топикот
со комплименти сум мн креативен, кога ке и пријадам, секако ке и пријдам, и учтиво ке прашам дали ке и пречи моето друшто, ке воспоставам комуникација, но мислам дека претерувам со комплиментите, од типот на, јас мора да сум сонцето ти земјата колку поблиску ти се доближувам стануваш по жешка, спонтано во секоја реченица во пресрет ми доага некој комплимент, пред 2 дена имав дијалог со зафатена девојка, ја гледав во очи, и зборував нежно на уво, и незабелезително со усните ја допирав по вратот воедно држејки ја за рака, силно ми ја стискаше раката, се смееше на мојте комплименти не велејки фала, туку нема шанси со широка насмевка. проблемот е во тоа што не ја смував, истото ми се случи и со друга девојка. едноставно имам вметнато слика во мојата самодоверба дека сум неодоливо шарамантен и скоро секоја фраза ја употребувам како флерувајне збогатена со комплименти и сето тоа се одвива во рок од најмогу 15 мин и после ја викам да одиме надвор. Сега ве молам одговрете ми дали грешката ми е во комплиментите или избрзувам, ве молам вашите коментари да не прераснат во сарказам :)
Не флертувај, дај и коментар на почетокот, како на пр: супер изгледаш, ми се допаѓа новата фризура, а потоа биди она што си.
Како би реагирал ти кога некоја би ти одговарала како што им одговораш нив, би ти било непријатно .?
Епа и на неа и е исто така.
Биди она што си, не очекувај премногу но не губи надеж, не биди нападен и разговарај со неа онака како што разговараш со сестра ти, братучедка ти и слично, тоа повеќе пали него твоето флертување, и пред се биди опуштен, немој да се срамиш пошто ако се срамиш немој ни да почнуваш, ова од искуство ти го кажувам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom