Двотактол - кој го користите?

Член од
20 ноември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
64
Најбитно е да е фул синтетичко ...најефтина варијанта евалволин али одма го елминирам препорачуем елф..500 динара :)
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
601
Поени од реакции
7
јас на мојот KYMCO SUPER 9 му ставам најчесто TOTAL 2Т минерално коста околу 350ден 1литар но некогаш му ставам и од уљето што го прави KYMCO 2T и тоа е толку пари околу 350ден но не е 1 литар туку 700милилитри мешовината си ја прави самата уљна пумпа и за чадење чади само кога е ладен моторот ( прво палење во денот ) а за оние кој сами си ја прават мешовината најдобра смеса е од литражата на горивото да се стави 3.3% уље пример на 3литри гориво 100 грама уље на 10литри гориво 330грама уље на 1литар околу 33грама уље
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Е добро де... не знаеш дека пилите моторни и мотокултиваторите се дво-тактни?
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Nemale TRABANT ili WARTBURG pa ke naucele decata sto e toa dvotaktna masina...Najvazen e odnosot na mesanje,ako stavis pomalce dvotaktol nema da ima podmackuvanje,ako stavis mnogu ke se zamastat svekicite a izborot na dvotaktol e tvoj ama sepak neka bide nekoj pomrsen a ne GOLA VODA!
 

aLeKsAnDaR-aKi

The Duke
Член од
29 октомври 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
на Yamaha YQ50 Aerox му ставам IPONE Scoot City 2T (со мирис на јагода ) 100%synthetic ... :toe:
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
Nemale TRABANT ili WARTBURG pa ke naucele decata sto e toa dvotaktna masina...Najvazen e odnosot na mesanje,ako stavis pomalce dvotaktol nema da ima podmackuvanje,ako stavis mnogu ke se zamastat svekicite a izborot na dvotaktol e tvoj ama sepak neka bide nekoj pomrsen a ne GOLA VODA!

ako sakas da znaes so dvotaktol se raspravam od 7 godini do den denes.
 

Ultimate'

Диктатор
Член од
23 октомври 2007
Мислења
118
Поени од реакции
9
zaso imam apn 6 tomos ne odbiram to so ke mi se fati na raka i gledam poeftino da bide, a koga nemam stavam od ona za koli sto e.ama maka nema motorot
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
26
Поени од реакции
2
Zdravo imam Honda dio zx af34 sakam da prasham okolu meshavinata na 2ulje mnogu mi dimi cadi niz alspuh stanam primer 1L benzin 20grama ulje koristam Motul 2T ulje zelena boja e uljeto moze vashe mislenje zasto tolku dimi niz alspuh ??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom