Двотактол - кој го користите?

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
јас купив сега репсол мото 2Т синтетичко. кошта 350 денари. незнам дали да продолжам со ова или да терам со некое поскапо. дајте совет.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Па и репсолот не е лошо. Само дали е синтетичко фул? Оти може да е полу синтетичко. Имаше такви модели и од Фината. Иста опаковка на двете пишува Sintetic, само кога ке го прочиташ детално на едното пишува Semi sintetic, а на другото full sintetic. Треба добро да ја прегледаш опаковката. Инаку сигурен сум дека е полу синтетичко без гледање.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.369
јас купив сега репсол мото 2Т синтетичко. кошта 350 денари. незнам дали да продолжам со ова или да терам со некое поскапо. дајте совет.
И јас ставив вакво денес.
Конечно после 1500 километри ми светна сијаличката :)
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Па и репсолот не е лошо. Само дали е синтетичко фул? Оти може да е полу синтетичко. Имаше такви модели и од Фината. Иста опаковка на двете пишува Sintetic, само кога ке го прочиташ детално на едното пишува Semi sintetic, а на другото full sintetic. Треба добро да ја прегледаш опаковката. Инаку сигурен сум дека е полу синтетичко без гледање.
прво гледај па збори. синтетичко е. само, цената малце... викаат ако незнаеш што е добро, прашај што е скапо.
па ваљда океј е ова, па и да продолжам да го користам? некако, на старт ми чади. нормално е тоа?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.369
прво гледај па збори. синтетичко е. само, цената малце... викаат ако незнаеш што е добро, прашај што е скапо.
па ваљда океј е ова, па и да продолжам да го користам? некако, на старт ми чади. нормално е тоа?
Друже, BMW чади на старт, не па 2-тактно моторче. Нормално дека е нормално. И мене ми зачадува (малце) некои 2-3 минути додека се загрее, а после воопшто не се гледа како излегува чадот.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Чадењето е од остатоците од маслото низ моторот кои согоруваат при стартувањето. Така да...не е страшно!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
прво гледај па збори. синтетичко е. само, цената малце... викаат ако незнаеш што е добро, прашај што е скапо.
па ваљда океј е ова, па и да продолжам да го користам? некако, на старт ми чади. нормално е тоа?
Во споредба со другите не ми се верува дека синтетичко го продаваат за 300 денари. Можно е да го даваат евино дури да соберат клиентела и после да ги набилдаат цените. А колку пари толку музика. Не сум пробал такво масло така да неможам да кажам какво е.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.568
Поени од реакции
7.415
Сега ставив Елф фул синтетик 600 денари, го извозив некаде 40 км и се осеќа голема разлика. Го препорачувам.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.568
Поени од реакции
7.415
Поголемо забрзување, поагилен е моторот, кога се возат двајца повеќе влечи и поубаво работи.
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Поголемо забрзување, поагилен е моторот, кога се возат двајца повеќе влечи и поубаво работи.
Јас земав репсол фул синтетик 400 денари, а имаше и како твоево елф ама 800 денари беше немав толку пари во мене....
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
валволин околу 500 ден е
 

^ Ghost Rider ^

Biker Boy
Член од
27 октомври 2008
Мислења
372
Поени од реакции
8
користам Тотал,700 км минам и му дотурам,а кога користев репсол на секој 250 км му дотурав,ви препорачувам да си го смените репсолот
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
валволин околу 500 ден е
Bese nedela se sekavam i niso ne rabotese osven benziskite a ulje mi trebase i kupiv od makterpol valovline abe tapa e, auspuhot mirisase mnogu neobicno, a posle od servis mi kazaa da ne sum staval takvo poveke.
Inaku stavav elf od 500 denari ful sintetik ili ipone 700 denari ful sintetik.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom