Да се помолиме за Јапонија

T

The Cryptkeeper

Гостин
Како сам не многу, спасив живот на еден јапонец. Или евентуално два, зависи до висината и тежината. НО!! ако се собереме повеќе и заедно се помолиме, во ист миг, ќе стигне една голема нотификација до семоќниот бог и се се сожали врз нив. Ќе им ја поправи нуклеарната термоцентрала, изгради куќите од ново и врати во живот починатите, како што ни кажува библијата кога го вратил Лазар во пештерата. Матеј 3:18.
Јапонците се најинтелектуалната раса на земјата одамна спремни за вакво нешто. Немаат потреба од Лазар и тебе.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
Јапонците се најинтелектуалната раса на земјата одамна спремни за вакво нешто. Немаат потреба од Лазар и тебе.
Продавам детектор за сарказам. 1-800-SRSLY-WHATTHEFUCK
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Очигледно твојот не работи. Реплицирав индиректно на тие над тебе, бре.
На мене? Па јас дури ископав дупка бе. И тоа како помогнав на јапанците. Земјата мирно спие, само заради мене!
 

MakeLOVEnoTwar

Љуби без оглед на се’
Член од
10 декември 2010
Мислења
213
Поени од реакции
114
Ние се помоливме барем, кликнавме на фејсбук за подршка!! Ти што напррави?!
*Тие знаеш што прават: шират ’позитивна енергија’-so NOT и ете нас не’ ’советуваат’ како да помогнеме ’навистина’ . . . ете и мене никој не ми одговори како и со што тој/таа помогнале !? Се прашувам зашто . . . . . :)
. . . се надевам само чиста случајност и е тоа што на форумов нема доволно созреани и 'open heart' луѓе да разберат што значи да се каже своја молитва од душа за нечија помош :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
*Тие знаеш што прават: шират ’позитивна енергија’-so NOT и ете нас не’ ’советуваат’ како да помогнеме ’навистина’ . . . ете и мене никој не ми одговори како и со што тој/таа помогнале !? Се прашувам зашто . . . . . :)
. . . се надевам само чиста случајност и е тоа што на форумов нема доволно созреани и 'open heart' луѓе да разберат што значи да се каже своја молитва од душа за нечија помош :)
Tи дечко си роден за поп.
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
*Тие знаеш што прават: шират ’позитивна енергија’-so NOT и ете нас не’ ’советуваат’ како да помогнеме ’навистина’ . . . ете и мене никој не ми одговори како и со што тој/таа помогнале !? Се прашувам зашто . . . . . :)
. . . се надевам само чиста случајност и е тоа што на форумов нема доволно созреани и 'open heart' луѓе да разберат што значи да се каже своја молитва од душа за нечија помош :)
Шо работа им вршит сега позитивната енергија? Ај шо се стресени, поплавени, наскоро мојт озрачени и без покрив на глава уште снег почна да им врнит. Позитивната енергија ќе ги развесели, облечи, најади, стопли? На ниеден од нив не им е дојдено до позитивна енергија. Сега само економска помош мојт да ги вратит во нормала и да ги смирит. Не позитивна енергија :/
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Шо работа им вршит сега позитивната енергија? Ај шо се стресени, поплавени, наскоро мојт озрачени и без покрив на глава уште снег почна да им врнит. Позитивната енергија ќе ги развесели, облечи, најади, стопли? На ниеден од нив не им е дојдено до позитивна енергија. Сега само економска помош мојт да ги вратит во нормала и да ги смирит. Не позитивна енергија :/
Oн барем тоа го направил, ти што направи? xD
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
И што ќе се случи ако се помолиме? Ќе се ОДзрачат луѓето? Ќе се вратат куќите ко шо биле?...Аман со вакви "акции", хуманитарни концерти, телевоутинзи. Едноставно е, ако сакаш да помогнеш или донирај или ќути и глеај вести.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502

Да извлечеме поука од девојчево
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Џапанциве се нација пар екселанс. Има да се стокмат у рок од две години и тоа 10 пати подобро од што биле до сеа. Него ако веќе се молите, молете се нас да не не снајде вакво нешто, оти го папавме во наредните 100 години.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom