Да се помолиме за Јапонија

MakeLOVEnoTwar

Љуби без оглед на се’
Член од
10 декември 2010
Мислења
213
Поени од реакции
114
незнам каде точно да ја сместам темва :(
Било да сте атесита, или немате став околу тоа, билода сте верник во Аллах, во Бога, во Исус, во Јехова, во Буда, во Универзумот, во Природата, во Бескрајната Интелегенција . . .и сите кои останати . . . ДА СЕ ПОМОЛИ МЕ ЗА ЈАПОНИЈА - ЗАШТО ИАКО ДАЛЕЧНИ ТИЕ СЕ НАШИ БРАЌА И СЕСТРИ ПО РОД ( ЧОВЕЧКИ РОД) . . . Да се помолиме за луѓето, животните, земјата . . да се помолиме за нивно добро и утеха, за смирување на тешката состојбата во која се наоѓат . . .
Молитвата има силна моќ, сите свесно или несвесно сме почувствувале некогаш дека делува и дека е така - затоа мили луѓе, макар на миг, да ги склопиме дланките и искрено да се помолиме за тие луѓе и таа општа состојба таму да се подобри . . . . . . . . . . Ви Благодарам на сите . . .
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.729
Поени од реакции
7.547
Молитвата има навистина силна моќ, да те натера да се чувствуваш корисен кога правиш ама апсолутно НИШТО!

Молење нема да им помогне на Јапонците, на сиромашните деца во Африка, на сите невини животи згаснати секојдневно.

Еден убав цитат, не знам од кого е - "Две раце што работат се покорисни од илјада раце што се молат"
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.892
Поени од реакции
905
и? демек за сите по една куќа на два спрата ќе има....ако толку веќе се залагаш..отвори броеви за донации..кој може ќе донира..па да усреќиме некој Јапонец..
 
S

Sagan

Гостин
Ако веќе немаме 10 долари да ги донираме на Црвен крст (не на нашиот, тој ја заборави 63та), доста сте ги собрале рацете во молитва, со едната земете го маусот и кликнете еден лајк ОВДЕ. Со секој лајк, од Експлор донираат по еден долар за настраданите во Јапонија.
 
V

Vollstandig

Гостин
Ајде сеа нека почнат јапонците да ни праќаат техонолошки напредни телефони што кај анс по 10 години ќе ги има, па и ние да пратиме некој денар натака:)
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
450
Ако сте заинтересирани, ќе има хуманитарна свирка во МКЦ за помош на Јапонија. Не сум сигурна колку всушност може да се собере пошто ова е само еден мал настан, ама мислам дека на Јапонија нема да и смета и најскромната донација.
Линк
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.705
Поени од реакции
58.209
Ако сте заинтересирани, ќе има хуманитарна свирка во МКЦ за помош на Јапонија. Не сум сигурна колку всушност може да се собере пошто ова е само еден мал настан, ама мислам дека на Јапонија нема да и смета и најскромната донација.
Линк
wtf?
линков ме носи на тоа фејсбук

треба да бидам член на фејзбуг за да видам шо е?
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.879
незнам каде точно да ја сместам темва :(
Било да сте атесита, или немате став околу тоа, билода сте верник во Аллах, во Бога, во Исус, во Јехова, во Буда, во Универзумот, во Природата, во Бескрајната Интелегенција . . .и сите кои останати . . . ДА СЕ ПОМОЛИ МЕ ЗА ЈАПОНИЈА - ЗАШТО ИАКО ДАЛЕЧНИ ТИЕ СЕ НАШИ БРАЌА И СЕСТРИ ПО РОД ( ЧОВЕЧКИ РОД) . . . Да се помолиме за луѓето, животните, земјата . . да се помолиме за нивно добро и утеха, за смирување на тешката состојбата во која се наоѓат . . .
Молитвата има силна моќ, сите свесно или несвесно сме почувствувале некогаш дека делува и дека е така - затоа мили луѓе, макар на миг, да ги склопиме дланките и искрено да се помолиме за тие луѓе и таа општа состојба таму да се подобри . . . . . . . . . . Ви Благодарам на сите . . .
А наместо да ги склопуваш дланките да ги рашириш малку па да одиш до црвен крст и да донираш некоја паричка за помош на Јапонија ?
ПАРАЗИТ
 

MakeLOVEnoTwar

Љуби без оглед на се’
Член од
10 декември 2010
Мислења
213
Поени од реакции
114
А наместо да ги склопуваш дланките да ги рашириш малку па да одиш до црвен крст и да донираш некоја паричка за помош на Јапонија ?
ПАРАЗИТ
Ти отиде до црвен крст!?
Донира ли негде нешто!?
Што направи ти!?
 

MakeLOVEnoTwar

Љуби без оглед на се’
Член од
10 декември 2010
Мислења
213
Поени од реакции
114
А ти ги склопи рацете и се помоли?И како тоа и помогна на јапонија?
Ете кажте што направивет вие - дали донира преку црвениот крст или некој друг начин, ете споделете корисен совет -
Зошто таков критички тон?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom