Да направиме нова политичка партија Кајганско Движење

Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
абе ние на стим у кајгана групата едвај се собравме за дота 5на5 да мавнеме , а за партија мош мислит ,
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Партијата на Пиратите победи во Исланд..
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Тој ќе биде номиниран за министер за глупоќа. Ќе има жестока конкуренција за тоа место.
A ти бидејќи си мн.културен ќе те ставиме за министер култура
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Можит!!! Еве јас ќе бидам набљудувач на гласање од дијаспората :oeoeoe:.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Имавме ние партија навремето, ВМРО - HC подоцна THC и радикалното КШК (Кајгана Шовинистичка Кру) движење само што повеќето од членовите се во егзил.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.707
Поени од реакции
6.824
aко имате туарег и некоја како тамарчето, јас се пријавувам да бидам дополнителен заменик министер
На Тамарчето ич не се надевај. Кај и да е, ќе ја чуеш дека амбасадор негде ја стаиле.
 
F

Flatter

Гостин
Сите млади заминуваат странство го напуштаат родното огниште наместо да се борат за тоа што им припаѓа, македонците малцинство ке станат во сопствената земја, катастрофа жива
А што ти очекуваш да прават? Што има овде што им припаѓа и зошто да се борат? Секој сака подобра иднина и подобра егзистенција. Од проклет патриотизам никој не видел арно.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Koj garantira deka nie narodot nema pak da bidime prelazani?

Prvo jasno so ime prezime i slika da se vidi koj stoe pozadi ova pa ce se glasa sekako ako namerite se cisti kako solza.

dosta bese kradi go narodot aide malce da vidime za narodot
 
Член од
29 септември 2016
Мислења
464
Поени од реакции
285
А никој од оваа партија нема да краде?
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
прво и основно од тоа што го гледам и проценвам народот, 70 посто гледат да искористат, да украдат, да излажат, да накодошат, па така мала е надежта
второ нашиот народ не гласа за чесни и поштени, гласот го дава на оние политичари што се големи на јазик и мали на дело, сите се жалат од тие што се на власт дека лажеле, краделе, ништо не исполниле од ветеното, се прават за себеси а ништо за обичниот народ, и пак нив му го дават гласот на крај, ете му велам јас оти не гласаше за некој трет нов, јас му велам гласав за стојанче, оти не го гласаше, 100 проценти од сите што ги прашав исто ми одговорија стојанче не знае една реченица да склопи, никогаш не бил во политика, он мене ке ми води држава. И што сакаш повеќе од проста раја, народот сам си го напиква у гз, самите сакаат некој да ги лажи и кради, а глумат лудило, ем ги знат што стока се ем пак трча по нив
и трета последна работа многу од тие што се жалат дека е тешко за обичниот граѓанин, дека лоши се и расипани тие што се на функција, е и тие да добијат малце поголема функција и моќ одма и тие ке гледаат да крадат и лажат, така да и јас не гледам потреба од патриотизам, се е однапред сјебано, несложен народ не гради држава
Јас не сакам сам да се кандидирам ниту сум испратен од некој, целта ми беше иницијатива ние помладите да се обединиме некако кога веќе старите се прости

ама едно е сигурно ако нема ЕДЕН ЗА СИТЕ, СИТЕ ЗА ЕДЕН, ниту тој едниот би се жртвувал, ниту сите би го подржале
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom