Да му помогнеме на Никола!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 февруари 2007
Мислења
293
Поени од реакции
30
Сите кои имаат можност Ве молиме помогнете му на Никола, роден на 05.01.1994 година. Тој целиот свој живот се бори со рак на крвните садови на лицето и вратот, со венски и артериски малформации.
Неколку пати беше праќан во Германија на терапија да се намали отокот и да биде побезбедно спремен за операција, но последниот пат се јавија големи компликации и мора итно, до средина на февруари, да се оперира.
Само операцијата, самиот зафат чини 70.000 Евра, и потребна е финансиска помош.

Ве молиме да донирате на телефонскиот број за донации на
Космфон: 075 143 456
или на сметката: 2107000005624-45.

Набргу ќе биде отворен и број за донации на Т-Mobile.

Ќе имате вечна благодарност од него и неговите родители и блиски и ќе знаете дека со мала донација можете да спасите живот на едно 15 годишно дете.

Ви благодариме!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Од други оператори не може да се донира на овој број, па пиши веднаш кога ќе го имаш бројот од T-Mobile.
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Донирано ...се надевам се ќе биде во ред :back:
 
Член од
3 февруари 2007
Мислења
293
Поени од реакции
30
fala decki za humanosta, stom go imam brojot od t-mobile, go pisuvam.

Ke gi zamolam adminite ako e mozno da go objavat ova na portalot, zaso ne se site clenovi na forumot ili nekoj vide nekoj ne. Mislam, ako sakaat.
Pozdrav
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
fala decki za humanosta, stom go imam brojot od t-mobile, go pisuvam.

Ke gi zamolam adminite ako e mozno da go objavat ova na portalot, zaso ne se site clenovi na forumot ili nekoj vide nekoj ne. Mislam, ako sakaat.
Pozdrav
Обично на порталот не одат вакви информации, мада не е лоша идеја да се направи еден мал банер кој ќе води до ваквите теми.

Прочитав на блогерај, сакав да отворам тема, коа глеам веќе има.

НИКОЛА, не давај се!

Донирано.





Ајде, за момчето младо, китка шо треба да цути допрва - одвојте две кафиња од животот и помогнете!
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Донирано, а сите вие што толку гласавте за изборот за евовизија и кој толку ќе оди и толку пари што фрливте за џабе, можевте тука да донирате. :/
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Гледам прашале и погоре со бројот од т мобиле што бидна?
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ајде јас чекам број од Т-Мобиле за да донирам.
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
Гледам дека е заклучена темата за малата Стефанија па решив тука да ви соопштам Бог да ја прости,и требаа само усте десет терапии за да успее да дојде до трансплатација и да продолжи со нормалниот живот.Кога ја вратија од Холандија ветија дека и тука ќе ја спремат за трансплатација ама неукоста си го направи своето.Стефи беше прав Ангел кој Господ си го зема во рајот.Кога умираше го побара албумот од Тоше да биде покрај нејзе многу ја сакаше песната цреша и верувам дека сега таму и ја пее.Да издржеше сама ќе ви се заблагодареше за помошта што ја пруживте затоа јас многу ви благодарам на сите што бевте хумани и со тие пари кој ги дониравте а беа потребни да и се спаси животот на Стефи ќе бидат употребени за жал да се направ едно за Ангелот Стефи мирно домче во кое ќе почива во мир.
Стефи го даде својот живот од неуки доктори. Нејзината смрт допринесе од сега па натаму вакви деца со ретки дијагнози бесплатно да се лекуваат во странство затоа Стефи е Ангел и ја даде својата душа за спас на многу други нејзини другарчиња,кој повеќе нема да се мачат да собираат пари и да чекаат болеста да работи додека се соберат парите.
После смрта на Стефи Власта се освести дека парите не се побитни од еден детски живот,да останеше во Холандија уште ќе беше дел од семејството.
Стефи беше посебно дете со чиста душа затоа покрај сите напори на родителите Господ пак си ја зема му беше потребна да му го краси рајот.
Пошто министерот вети дека вакви деца со проблематични дијагнози ќе заминат на лекување без никави плаќања би им препорачал на родителите на Никола да се обратат лично до него.
 
Член од
3 февруари 2007
Мислења
293
Поени од реакции
30
Za pogore sto prasavte, go nema brojot.I ja sum na t-mobile, ne biva da se donira na ovoj broj, rekoa deka ke go objavat ali nema. Se organiziraa nekoi humanitarni zabavi za Nikola, od vleznici, pijacki, ali ne znam dali e sobrano dovolno. Tie sto ste na cosmofon kolku mozete donirajte, ako izleze u meguvreme broj na t-mobile ke go pisam, ali ne znam zasto uste nema.
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
баш би сакал ама неам кредит :toe::nesum:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom