Да му помогнеме на Ненад

The Wild Boy

уф ама сум убаф
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.274
Поени од реакции
611
Епа дечки, имам јас едно другарче од Белград, поточно Земун, тој се вика Ненад, а по игрициве оди со назив Sane.

Се знаеме од поодамна, уште од кога играв MTA, па неодамна ми пиша за неговите животни проблеми, и низ што се соочува.
Поради кризата со Covid - 19 неможе да најде работа, а е син на разведени родители, и на неговите не им е гаје, па му рекје снајди се и најди си работа, но никој нејќе да го прими за жал (на оваа ситуација само гледаат да избркаат некој ://// али тоа е балкан..)

И сега, тој си има некаков проблем на кожата, што ни самиот не знае. Требаат донации, да се соберат околу 500 евра, па ќе оди на преглед, да се дијагностицира каква е таа болест.
Мене како што ми кажа он најмалце 100 евра требало за лекови, а ако му се диагностицира некоја поретка болест (се молам да не е така) лекарствата може и да коштаат повеќе од 100 евра.
Згора на тоа, има и проблем со забот, треба еден заб да му се вади по пат на хирушка интервенција, па ајде кој има нека помогне, немора многу, колку можете донирајте се е добредојдено.


Ова е линкот ^^^

Сликите он се сликаше, а за тоа со забите мислам dentes serotini се вика таа болест, па ќе мора и забот да му се извади.

Ако сакате ќе ви дадам и повеќе информации за оваа личност, да не мислисте дека е нешто друго.

Фала ви на сите однапред!
 
Последно уредено:
На врв Bottom