Да и помогнеме на Сара !

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
6.525
Поени од реакции
3.315
http://www.donacii.mk/baram-pomos/aktivni-apeli/apel-za-pomosh-na-sara-shoshevska/

Сара Шошевска


Сара има 14 години и веќе четврта година се лекува од meduloblastom (тумор на мозок). Сара е оперирана три пати во Скопје, но туморот не е целосно отстранет поради ризикот од големи оштетувања. Единствена опција во моментов е операција со гама нож, за што треба да замине во Аџибадем Истанбул или во Белград. Операцијата чини околу 8.000 евра, средства кои семејството не може да ги обезбеди.

Отворени се и донациски броеви:
За корисници на Вип – (077) 143 463
За корисници на ОНЕ – (075) 143 463

Сите заедно да и помогнеме на Сара да се избори до крај со болеста за да може да ужива во тинејџерските денови кои и претстојат.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
6.525
Поени од реакции
3.315
Девизна сметка на име Ванчо Шошевски Стопанска Банка АД Скопје
SWIFT KOD;STOBMK2X
Број на сметка: MK07200002987626861
Денарска сметка на име Ванчо Шошевски Стопанска Банка АД Скопје
Број на сметка: 200002083485205
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
6.525
Поени од реакции
3.315
Од Т-Mobile број?
Требаше денес да го пуштат но има некој проблем изгледа па се надевам дека од "пеперутка"(здружението за поддршка на децата заболени од рак) утре ќе ја завршат работата а потоа едитирано на донации.мк
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.857
Поени од реакции
7.533
Х У М А Н И Т А Р Н О ДЕРБИ
РАКОМЕТ - Супер лига, 16. Коло
ПРИЛЕП - ОХРИД
Сабота, 19 март 2016 - 19 часот
Сала на СОУ Ристе Ристески - Ричко во Прилеп
ПРИЛЕП
Рајчиќ
Трајковски
Илиески
Тодороски
Трајкоски
Ѓорѓиески
Петкоски
Спасески
Стефаноски
Секулиќ
Ангеловски
Турченко
Талевски
Јанески
Бозароски
Тренер Томче Петрески
ОХРИД
Трајкоски
Колев
Андоновски
Новаковиќ
Тасески
Павловиќ
Печенковски
Кежиќ
Вражалица
Хогас
Трифуноски
Белески
Тренер Горан Андоновски
---------------------------------------------------------------------------
ЦЕЛИОТ ПРИХОД ОД ВЛЕЗНИЦИТЕ ПО 30 ДЕНАРИ Е НАМЕНЕТ ВО ПОМОШ ЗА ЛЕКУВАЊЕ ВО ТУРЦИЈА НА МАЛАТА САРА ШОШЕСКА
----------------------------------------------------------------------------
ТАБЕЛА
Металург-------------- 45
Охрид------------------ 33
Прилеп-----------------30
Работнички----------- 30
Вардар јуниор--------18
Радовиш----------------18
Пролет------------------18
Борец--------------------16
Пелистер----------------15
Металург 2--------------01
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
6.525
Поени од реакции
3.315
Do sega se sobrani 3011$ na stranata https://www.gofundme.com/d4tkbjgs kade moze da doniraat nasincite od tugina ,se nadevam deka barem pola od potrebnoto ke se soberi tamu a drugata polovina od tukasnite donacii
 
На врв Bottom