Дали ќе се вакцинирате против коронавирус?

Дали би се вакцинирале против корона вирусот?


  • Вкупно гласачи
    301
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.508
Поени од реакции
9.408
Кога би донеле вакцина против корона кај нас во Македонија, дали би се вакцинирале?
Јас не би, па макар и бесплатна да биде, знам дека ке ми биде страв...па сеуште е рано, нели треба време за да се тестира, да се видат контраефекти!?
Не би сакала ни моите домашни, ниту децата да ги вакцинирам.....едино ако е задолжително:

Дали вие би се вакцинирале без страв од последици по здравје, мислам на лоши нуспојави?
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Овде може да го следите развојот на вакцините и детали за прогресот на секоја поединечно.

Јас не гледам причина зошто не би се вакцинирал. До моментот кога ќе излезе за употреба вакцината ќе бидат поминати сите потребни клинички тестирања и испитувања.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.508
Поени од реакции
9.408
Lol pogolema glupost nemam procitano
Не е глупост, мислам дека е во право.
Зарем ти 100 % веруваш во делотворноста на вакцината која толку брзо се направи..обично треба повеќе од пет години испитување за нејзино делување.
Вакцината сега ја пробуваат на здрави полнолетни доброволци, но како истата делува кај хронични болни,луѓе со карциноми, лупуси, астми, идр.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Нема шанси, да ме чипираат со петџи, па после Бил Гејц да ме следи кај одам и што праам...

Се заебаам бе, би се вакцинирал уште првиот ден и да ми се скинат с курца и со мерки и со сите пички материни што одат заедно со вирусот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom