Дали ќе се вакцинирате против коронавирус?

Дали би се вакцинирале против корона вирусот?


  • Вкупно гласачи
    298

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
931
Поени од реакции
1.312
Не верују на све што ќе прочитам по интернет. Не ми е проблем да прочитам, али споредују ги факти и оној што е напишано. Иначе не сам стручан у овуј област за да кажу дали може да предизвикав или не. Затој што свак човечки организам е различит и приказна сам за себе. Зашто т'к некој има алергиске реакције, а некој нема? Такој да никој с'с сигурност не може да тврди дали предивикует или не. Па нек е и најголем научник.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.834
Поени од реакции
5.820
Не верују на све што ќе прочитам по интернет. Не ми е проблем да прочитам, али споредују ги факти и оној што е напишано. Иначе не сам стручан у овуј област за да кажу дали може да предизвикав или не. Затој што свак човечки организам е различит и приказна сам за себе. Зашто т'к некој има алергиске реакције, а некој нема? Такој да никој с'с сигурност не може да тврди дали предивикует или не. Па нек е и најголем научник.
ама затоа треба да веруваме на некој што незнае дека аутизам се забележува послем 2 години баш во периодот кога се прима наводно заебаната вакцина која предизвикува аутизам


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.834
Поени од реакции
5.820
може да се вакцинираат, ама само со пенисилин, да му се натртат на каракачанов и компанија...
Туку на Грција и дојде короната како кец на 11, не само што не пуштаат кај нив непожелни, туку ни грци не идат на шопинг и коцкање, па фактичи затворени се и Дојран и Меџитлија, а и од Евзони не знам дали доваѓаат во Гевгелија, иако зајко им обезбеди фрее тестирање...
грците се во карантин од 7ноември додека ние балканскиве земји лабаво се шеткаме без да запазуваме мерки па послем се другите ни се криви и не мразат


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.658
Поени од реакции
952
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
9.690
Поени од реакции
10.002
Ех, бе будали едни ќе трошел некој пари за да ве чипира. Нема вакцини да видите дури и да сакате :D

Богативе американци преку ред идат до вакцина, а Евреиве турбо се вакцинираат.

 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
4.112
Поени од реакции
8.681
Додека стаса кај нас веќе ќе има и солиден период за изпитување на сите несакани дејствија.. Така да, да!
Колку е лесно во нашата убава земја да бидеш визионер...
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
514
Поени од реакции
831
Епа жал ми е пријатели и да сакате да се вакцинирате нема да можете!! Вакцини нема, нема ни да има во догледно време!! ХА ХА


1612128322958.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom