Дали ќе се вакцинирате против коронавирус?

Дали би се вакцинирале против корона вирусот?


  • Вкупно гласачи
    298
Член од
13 јули 2006
Мислења
9.660
Поени од реакции
9.948
70% од тие над 60 години примиле прва доза од вакцина во Израел.

Воедно моја блиска роднина е вакцинирана во Германија.
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
11.092
Поени од реакции
14.226
Вакцината на Бионтех и Фајзер делува и против новите мутации на корона вирусот. Ја тестирале на 16 мутации. Што беше очекувано се потврди сега и научно.
 

Riken

...
Член од
9 декември 2008
Мислења
8.680
Поени од реакции
15.324
Грција немало да пушта туристи ако не се вакцинирале...90% од македонците сега ќе се вакцинираат.
 
Член од
1 април 2020
Мислења
87
Поени од реакции
615
Братучетка ми пред 2 дена се вакцинира, вакцина на Фајзер. Во вакви моменти се пцујам што немам допирна точка со здравството.
Ќе видиме како ќе реагира организмот.

Во прва прилика би се вакцинирала.
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
11.092
Поени од реакции
14.226
Братучетка ми пред 2 дена се вакцинира, вакцина на Фајзер. Во вакви моменти се пцујам што немам допирна точка со здравството.
Ќе видиме како ќе реагира организмот.

Во прва прилика би се вакцинирала.
Ако имате вакви случаеви споделете информации од прва или втора рака. За џабе пишуваме дека 1, 5, 10 милиони луѓе досега се вакцинирале тоа е бројка. Вака искуство е корисно за сите. :)
 
Член од
1 април 2020
Мислења
87
Поени од реакции
615
Ако имате вакви случаеви споделете информации од прва или втора рака. За џабе пишуваме дека 1, 5, 10 милиони луѓе досега се вакцинирале тоа е бројка. Вака искуство е корисно за сите. :)
Засега нема никакви нус појави, се надевам така и ќе остане. Но сепак станува збор за многу кратко време.

Ќе пишам по некое време пак, нема проблем.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
573
Поени од реакции
351
Ако имате вакви случаеви споделете информации од прва или втора рака. За џабе пишуваме дека 1, 5, 10 милиони луѓе досега се вакцинирале тоа е бројка. Вака искуство е корисно за сите. :)
Брат ми (40 годишен) се вакцинира на 29 декември со прва доза од Фајзер Бионтек, првиот ден го болеше раката кај што ја примил вакцината, што е нормално, до сега нема ништо друго од негативни последици, чекам да ја прими и втората доза па да пишем ако има нешто ново.
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
11.092
Поени од реакции
14.226
Vo Izrael 21% od naselenieto (1,8m lugje) veke se vakcinirani. 72% od lugjeto nad 60 godini se vakcinirani i 80% od site nad 70 godini se vakcinirani.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
15.946
Поени од реакции
10.859
Грција немало да пушта туристи ако не се вакцинирале...90% од македонците сега ќе се вакцинираат.
може да се вакцинираат, ама само со пенисилин, да му се натртат на каракачанов и компанија...
Туку на Грција и дојде короната како кец на 11, не само што не пуштаат кај нив непожелни, туку ни грци не идат на шопинг и коцкање, па фактичи затворени се и Дојран и Меџитлија, а и од Евзони не знам дали доваѓаат во Гевгелија, иако зајко им обезбеди фрее тестирање...
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.657
Поени од реакции
951
Член од
14 октомври 2017
Мислења
153
Поени од реакции
62
Ако e задолжително, да со Кинеската. Инаку не се вакцинирам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom