Дали ќе се вакцинирате против коронавирус?

Дали би се вакцинирале против корона вирусот?


  • Вкупно гласачи
    298
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.657
Поени од реакции
951
Така е најјако, како одговор лупни 2-3 српски видеа. :ROFLMAO:
За разлика од шарлатаниве кај нас кои немаат мадиња јавно да кажат од што умираат луѓето овие за нив се професори по медицина.Не случајно Др.Несторовиќ по пензионирањето својот ангажман го продолжува во идната приватна болница на Новак Џоковиќ.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
9.660
Поени од реакции
9.949
За разлика од шарлатаниве кај нас кои немаат мадиња јавно да кажат од што умираат луѓето овие за нив се професори по медицина.Не случајно Др.Несторовиќ по пензионирањето својот ангажман го продолжува во идната приватна болница на Новак Џоковиќ.
Можи и туристичка агенција да отвори за шопинг за 8 март до Милано.

Кој ти дава тебе вакцина бе ебиветре еден, прво Евреиве ќе си се вакцинираат, па после Власите, па после сите останати.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.657
Поени од реакции
951
Можи и туристичка агенција да отвори за шопинг за 8 март до Милано.

Кој ти дава тебе вакцина бе ебиветре еден, прво Евреиве ќе си се вакцинираат, па после Власите, па после сите останати.
Да имаше барем малку мозок немаше да се регистрираш под името ТЕНЕКЕ што во македонскиот литературен јазик значи КАНТА!
 
Член од
12 март 2009
Мислења
15.947
Поени од реакции
10.860
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.657
Поени од реакции
951
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
11.092
Поени од реакции
14.226

Fact check на изјавите и оградување на нејзините изјави од страна на University College Dublin: https://www.irishtimes.com/news/education/ucd-school-of-medicine-disassociates-itself-from-professor-s-views-1.4283774 Секако и интересно е што женава е лидер на евроскептичната партија Irish freedom party: https://www.irishfreedom.ie/candidates/ . Тие кругови се познати дека ја негираат пандемијата, како и самата прави.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.657
Поени од реакции
951

Fact check на изјавите и оградување на нејзините изјави од страна на University College Dublin: https://www.irishtimes.com/news/education/ucd-school-of-medicine-disassociates-itself-from-professor-s-views-1.4283774 Секако и интересно е што женава е лидер на евроскептичната партија Irish freedom party: https://www.irishfreedom.ie/candidates/ . Тие кругови се познати дека ја негираат пандемијата, како и самата прави.
А францускиот доктор нобеловец кој го пронајде Хив вирусот од која партија е?
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
11.092
Поени од реакции
14.226
Vakcinata na Curevac od Germanija/Tübingen mislam uste Dekemvri vleze vo treta faza i e dosta nadezna. Bese megju prvite vo vremeto koi bea istaknata vo javnost ama se stisi, drugi bea pobrzo. Od tamu velea deka ne im e celta da bidat prvi tuku da napravat najdobra vakcina, ke vidime. Slucija dogovor so Bayer pri proizvodstvo i se ocekuva do leto da bide odobrena i primarno ke se deeli niz Evropa. Se raboti isto taka za mRNA vakcina. Gradonacalnikot na Tübingen pred nekolku meseci bese megju tie sto dobrovolno se prijavi vo poranesna faza za testiranje i primanje vakcina. Ene go do sega ziv i zdrav ke odi za uste eden mandat. https://www.curevac.com/en/covid-19/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom