Дали ќе падне Владата на Заев?

Дали ќе падне Владата на Заев?


  • Вкупно гласачи
    112
  • Гласањето е завршено на .

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
14.262
Поени од реакции
13.469
Како беше завршена? Напротив, тогаш се кршеше работата. Доколку сдс земеше повеќе пратеници од вмро, немаше да има причина иванов да го држи мандатот.
Левица и тогаш си имаше независен правец од сдс. А дека биле истите луѓе што си ги имаш замислено у глава и таму и таму, не баш. Си се знае кој кршеше кај иванов, кој фрлаше балони и све тоа.
Rabotata se skrsi 2016, onaka infirmativno. Togas bea kurtonijadite. 2020 vekje vozot oddamna zamina.
I da se znae, nemoj da mislis zaboravil nekoj. Sarenite kurtoni. Site do eden. Imase i tuka clenovi koi javno se faleja so nivnoto ucestvo. Ili tie bea SDSM maskirani vo sareni kurtoni, vie citavte samo zakoni i propisi.
Автоматски споено мислење:

Шиптарот ја пополнува улогата на Борат за поранешно Бојкотирам. Ако не е и бот за да ги прави да изгледаат како кловнови. Не ни знам зошто воопшто му одговарате на тролот.
Kurton aj be ne se rezili bez potreba ko ne te giba nikoj. Popametno ke ti bidi.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.302
Поени од реакции
14.669
Tolku razbiras i ti, ali pak nisto povekje ne ni ocekuvam od saren kurton.
Ne be seriozno, 5 godini pominaja a vie pak isto tolku tupi si ostanavte. Ne se podmrdnavte ni za mm.
Tolku glupo nesto kako saren kurton ili po novo levicar tesko deka ke se rodi za skoro.
Tuku ajde, te gledam mi te cesa gazeto pa poveli, najdi mi povrzanost so Mickovski, Grujo ili kolenicenje. Pukaj najdobro sto mozes.
Posle jas ke prevzemam, da vidime ti kade se ne iskolenici vo megjuvreme.
Човек што цел политички вокабулар му се сведува на “шарено куртонче” не е репер за да продава мудрости. Ако спамаш шарено куртонче цело време нема да бидиш убедлив во дебата.
Оди сеа дркни си на некоја мајка што го дои детето во парк.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
14.262
Поени од реакции
13.469
Човек што цел политички вокабулар му се сведува на “шарено куртонче” не е репер за да продава мудрости. Ако спамаш шарено куртонче цело време нема да бидиш убедлив во дебата.
Оди сеа дркни си на некоја мајка што го дои детето во парк.
Jas koga prodavav mudrosti ti frlase so kurtoni so boja i se pravese deka mnogu razbiras. Jas so prodavanje na mudrosti zavrsiv, a kolku ti si razbiral gledame od sostojbata i promenite od togas i sega. Hint eden, nisto ne ti odi vo polza na tvojata mudrost.
P. S uste se krstis vo Katica Janeva i SJO ili konecno go nadrsana toa.
I posle kako poinaku coek da te nareci osven glup saren kurton. Ajde kazi kako, odberi si naziv nekoj.
P. S. S mozam mnogu ubedliv da bidam vo debatite samo da ne placis posle, da velis sto sum kreval raka.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
7.795
Поени од реакции
13.231
Rabotata se skrsi 2016, onaka infirmativno. Togas bea kurtonijadite. 2020 vekje vozot oddamna zamina.
I da se znae, nemoj da mislis zaboravil nekoj. Sarenite kurtoni. Site do eden. Imase i tuka clenovi koi javno se faleja so nivnoto ucestvo. Ili tie bea SDSM maskirani vo sareni kurtoni, vie citavte samo zakoni i propisi.
Автоматски споено мислење:


Kurton aj be ne se rezili bez potreba ko ne te giba nikoj. Popametno ke ti bidi.
Za 2016 zboram, ne 2020ta.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.881
Поени од реакции
6.370
I sto togas, osven sto go donesoa Zaev na vlast i vo megjuvreme ispokrsija se sto vidoja, sto republikata ja blokiraja neznam kolku vreme, sto drugo napravija sarenite, pardon Levica.
Оно го донесоа и они го однесоа, сеа ќе ги издупат и ВМРО и Апасиев ќе си владее како ЧеГевара и Кастро...
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.232
Поени од реакции
1.701
Kaj si be waoo, picko sarenolika:love:.
Da se druzime ko vo starite dobri vreminja, so velis ti? Se dumam aldeto dali da go druzime, mnogu vatrena bese na vremeto. Da ne i padna gazeto vo megjuvreme, sepak bagji gi primi ovie godini :свиркам:.
Секогаш ми годи разговорот со тебе Владе, во секое време сум достапен кога станува збор за тебе.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.302
Поени од реакции
14.669
Jas koga prodavav mudrosti ti frlase so kurtoni so boja i se pravese deka mnogu razbiras. Jas so prodavanje na mudrosti zavrsiv, a kolku ti si razbiral gledame od sostojbata i promenite od togas i sega. Hint eden, nisto ne ti odi vo polza na tvojata mudrost.
P. S uste se krstis vo Katica Janeva i SJO ili konecno go nadrsana toa.
I posle kako poinaku coek da te nareci osven glup saren kurton. Ajde kazi kako, odberi si naziv nekoj.
P. S. S mozam mnogu ubedliv da bidam vo debatite samo da ne placis posle, da velis sto sum kreval raka.
Така е бе Владе, ти беше премногу убедлив во дебатите.
Дојде Апасијата и сега само куртонче куртонче. :icon_lol:
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.161
Поени од реакции
5.088
Многу ќе ми е жал ако си отиде господинот Заев, ни еден друг политичар не става рака на срце. Барем нежно лаже, кога ќе го стави рачето, пеперутки ми вртат низ стомак.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.032
Поени од реакции
5.664
Ај ај Васето Хефтов изгледа убаво искеширан у 91ва минута од СДС почна со сите сили да ги брани. Пробува очајно сите регионални вести да ги сврти у корист на СДС. Истиот СДС кој ја уништил државата според него со Преспанскиот договор, сеа одеднаш договорот бил прва лига, а СДС била фактор стабилизатор. Ќе си умре егејчето што не влезе на платен список кај Орце, па мора да одработува паушално по потреба. Кога новинар мења суштина на ставови преку ноќ тоа е доказ дека се кеширан за неговиот збор. Васето е најобично говно, седи денес со Роштиљ у кафана, не успева да му земе пара за реклами, наредна емисија го пљука одма. Пошто Васето мисли дека Скопје е Шангај и може да се скрие, а он распиштолен у Маџо. Еее Васе Васе, од такви егејци како тебе отиде егејот.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
13.997
Поени од реакции
21.835
Ај ај Васето Хефтов изгледа убаво искеширан у 91ва минута од СДС почна со сите сили да ги брани. Пробува очајно сите регионални вести да ги сврти у корист на СДС. Истиот СДС кој ја уништил државата според него со Преспанскиот договор, сеа одеднаш договорот бил прва лига, а СДС била фактор стабилизатор. Ќе си умре егејчето што не влезе на платен список кај Орце, па мора да одработува паушално по потреба. Кога новинар мења суштина на ставови преку ноќ тоа е доказ дека се кеширан за неговиот збор. Васето е најобично говно, седи денес со Роштиљ у кафана, не успева да му земе пара за реклами, наредна емисија го пљука одма. Пошто Васето мисли дека Скопје е Шангај и може да се скрие, а он распиштолен у Маџо. Еее Васе Васе, од такви егејци како тебе отиде егејот.
Влезе на платен список, стана директор на Алфа. Ама резултатот му беше генијален, па мораа да го сменат.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

Kajgana Shop

На врв Bottom