Дали јадете морска храна?

Дали јадете морска храна?


  • Вкупно гласачи
    35
  • Гласањето е завршено на .
Член од
7 февруари 2007
Мислења
44
Поени од реакции
1
Уффффф ... Не сум голем љубител на морска храна ... Баш сеа пред некој ден ја натерав мајка ми да купи готови поховани лигњи со кашкавал и гладна останав :icon_frow
 
D

DeviL_32`

Гостин
Па ретко многу...Последен пат сум јадел кај тетка ми во Италија Ист е мирисот и вкусот со рибите барем ако ме лажи јазикот :jaj:
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Риба порано не јадев, сега јадам и ок ми е, а другиве као лигњи, школки, шкампи, ракови само порано кога можеа да ме натераат моите пред да станам карактер :) Многу ми е гаден вкусот на тоа морските плодови, кога ќе каснам нешто такво (што било инспирација да ја напишат “Хакуна Матата“!) ми се креваат револуции во стомак и ме тера на повраќање. Знам дека е фенси, и скапо, и сето тоа... Ама не можам :)
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
Риба порано не јадев, сега јадам и ок ми е, а другиве као лигњи, школки, шкампи, ракови само порано кога можеа да ме натераат моите пред да станам карактер :) Многу ми е гаден вкусот на тоа морските плодови, кога ќе каснам нешто такво (што било инспирација да ја напишат “Хакуна Матата“!) ми се креваат револуции во стомак и ме тера на повраќање. Знам дека е фенси, и скапо, и сето тоа... Ама не можам :)
абе срцуфкааа......што си ти свилена.....ама ај за вкусови не коментирам..така сум воспитана...хахахах
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
само јаадам лигњи и тоа ми се омилена морска храна порано јадев и многу риба ама сега од здраствено причини морав да престанам а многу сакам риба
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Од морска храна омилени ми се шкампите.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Неам пробано до сеа, али не би пропуштил да пробам ако ми се укаже шанса за тоа. Не се сомневам дека е одлична ... :vozbud:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Не,Не,Не
Затоа што на поглед се гадни работиве и наместо да ми се јаде ми се повраќе многу пати така кога ке видам бегам, незнам зошто душата не ми дава! (=
 

GoGo*

LSS
Член од
10 јуни 2008
Мислења
564
Поени од реакции
18
Не сум пробал,ама повеќето луѓе сто јаделе им се допаднала па сакам да пробам :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom