Дали јадете брокула?

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.951
Со дршката што праите? Ја обарувате, се јаде ли? Ме боли срце да ја фрлам, повеќе тежи од останатиот дел од цела брокула.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.951
Инаку партали зеленчук, не знам што толку се згрозени луѓево од вкусот, нема некој прејак вкус, можеби обарена кога е малце е потешка али пак, далеку од гадно. Тоа колку е корисна башка муабет. Не ја конзумирам на секојдневно ниво, јебига скапичка е, поскапа е од кило ослич риба а тука негде е и со стекот, па зелката ми е другата алтернатива како финансиски и количински поисплатлива варијанта за секојдневно користење.
 

Don Huan

Alter Ego
Член од
12 јануари 2020
Мислења
256
Поени од реакции
333
Nie doma site jademe brokula. Odlicna e i vo supa i dinstana vo kombinacija so drug zelencuk.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.165
Поени од реакции
17.962
Салата од брокула е закон, многу малце обарена 5мин, со рендан морков и јаболкова киселина, плус може малце младо лукче или кромидче :love:
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.731
Поени од реакции
24.342
Инаку партали зеленчук, не знам што толку се згрозени луѓево од вкусот, нема некој прејак вкус, можеби обарена кога е малце е потешка али пак, далеку од гадно. Тоа колку е корисна башка муабет. Не ја конзумирам на секојдневно ниво, јебига скапичка е, поскапа е од кило ослич риба а тука негде е и со стекот, па зелката ми е другата алтернатива како финансиски и количински поисплатлива варијанта за секојдневно користење.
Обарена на пареа со сол, лимон и маслиново масло... И три кила стек, или од тоа перверзните, мрсни свињетини на Митре. :icon_lol:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.212
Поени од реакции
78.776
Со дршката што праите? Ја обарувате, се јаде ли? Ме боли срце да ја фрлам, повеќе тежи од останатиот дел од цела брокула.
Јас ја фрлам.
Заедно со остатокот од брокулата.
Автоматски споено мислење:

Nie doma site jademe brokula. Odlicna e i vo supa i dinstana vo kombinacija so drug zelencuk.
бљак
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.240
Поени од реакции
27.583

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.212
Поени од реакции
78.776
Mи се приповраќа од муабетиве.:pov:
како можете.....
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom