Дали јадете брокула?

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.372
Поени од реакции
4.669
Jaс сум тип што скори и ништо не јадам од салати. Сите ми се чудат како може да не јадам салати.

Брокула не знам дали спаѓа во салата ама сум пробал варена како прилог и ништо посебно не ми е.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.482
Поени од реакции
8.977
Обарена брокула, едно чешне лук, една павлака, малку бибер, маслиново масло, се блендира. Скоро и да нема разлика од ѕаѕики сос.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
28.584
Поени од реакции
35.380
Сите знаеме дека гадната брокула е штетно и отровно јадење, кое е гадно. И пак има будали што ја јадат.
Не знам дали спомнав дека е гадна и одвратна?
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.461
Нешто преубаво. Посебно кога е салата со варена брокула, варен морков, оцет, зејтин, сол или варена брокула, салама и павлака. Мераци:love:
Само многу е скапа:unsure::D
Сега за сега бар е со нормална, да не речам евтина цена:D


:love:

Брокула.PNG
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
568
Поени од реакции
681
Па за мене лично. нема поодвратен зеленчук од ова...
Најодвратен ми е кога е варен или „збарен“ што би рекол Вучич! :pos:

Го ставам у иста листа на најбескорисни намирници у мојот живот заедно со карфиолот и бамјите...
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.311
Поени од реакции
494
Што правите со рачките од брокулите?
Ke gi ogulish ubavo I grickaj si gi ili stavi gi vo rerna so parmezan odozgora. Vo sekoj slucaj jadi gi krckavi se I preubavi.[DOUBLEPOST=1546596291][/DOUBLEPOST]Brokulata mnogu ja sakam ama nashive biznismenchinja koga ke I napukaat cena mi e preku takvoto I od princip ne kupuvam Koga ke se simne 60 70 den togas da.
 
Член од
12 февруари 2019
Мислења
8
Поени од реакции
4
Брокулата не треба да се преварува. Се вари само 3-4 минути. Во спротивно е лигава и со блуткав вкус.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.863
Поени од реакции
34.423
Похована брокула, а исто и карфиол. (y)

Со карфиолот и бамјите има еден куп начини да се искористат и најбескорисни може да му бидат на некој што јаде само една иста храна.

Карфиол и брокула во туршија, карфиолот свеж па после печен одозгора со кашкавал, карфиол со павлака, карфиол во салата со маслинки, кисели краствички, мокови и пиперки, салата од брокула и варен компир ...
Бамјите топ се за у манџа и малку запржени за во салата од патлиџани, печени пиперки, маслинки и сиренце. :Д

Jaс сум тип што скори и ништо не јадам од салати. Сите ми се чудат како може да не јадам салати.

Брокула не знам дали спаѓа во салата ама сум пробал варена како прилог и ништо посебно не ми е.
Личиш на таков.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.863
Поени од реакции
34.423
^ Водич, како најздравата група на храна - крстоцветните зеленчуци, да ги направите нешто сосема обратно :icon_lol:
Еве ти како водич за здрава храна предложи им како да ги направат и да живеат до 101 година. :icon_lol:
 
На врв Bottom