Дали универзитетот МИТ е акредитиран

Член од
22 јуни 2007
Мислења
34
Поени од реакции
0
Дали универзитетот МИТ е акредитиран а под тоа се мисли и дали има регистрација и лиценца за отпочнување со работа? Како и тоа дали можеме да им веруваме на приватните факултети и дали некој одговара ако некој факултет го затворат и дали студентот ќе биде обештетен?

(од Министерство за Образование не знаеја да ми одговорат на првото прашање кое е и најбитно и кое треба една таква институција да одгорвори соодветно.)


АКО МОЖЕ МАЛЦЕ ПОМОШ СО ПРАШАЊАВА!!
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
156
Поени од реакции
0
Не.

Освен ако не зборуваш за Massachusetts Institute of Technology.

Не ми се верува до каде оди идиотизмот на такозваните македонски бизнисмени да отвараат факултет со назив МИТ.

Можеби утре ќе се отвори Харвард Универзитет Скопје, па после ќе дојде Скопски Оксфордски Универзитет, па после Вартонска Академија за метење улици и така натаму....
Ее истиве глупости се дешаваат како у Бугарија пред 10 години. ццц

Не не е акредитиран, само земаат пари :nesum:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Па ова е прва генерација и би требало да се акредитира до крајоф на годината како што знам јас .. бидејќи и ја планирам таму да студирам али ке видиме .. бтв сега за сега не е акредитиран... и браво за претходниот пост .. исти курац се дешава и сега кај нас како у бугарија !
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Виртуал Влад, алал вера чоече. МИТ, каква превара е кажува самото име.
 
T

The Blob

Гостин
Македонски Институт за Технологија - Охрид :) (МИТО) - Слоганот: Вашите пари нема да си одат за безвезе :)
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Ne e priznaen nisto od toa izleze listata na akreditirani , priznaeni na stranata od Ministerstvoto za obrazovanie i nauka
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
942
Ако ги исполнува сите услови нема тука ништо нејасно зошто добил дозвола за работа и акредитација. Камо да се отвораат што повеќе приватни универзитети ќе се добие поголема конкуренција (како за државните така за правитаните) со што ќе мораат да го подобрат начинот на студирање за да привлечат студенти (така што придобивка од сето ова имаат студенитите). Да не беше подобро кога постоеше само државниот и професорите ги гледаа студентите како доларчиња (и сега не е којзнае колку подобрено ама има голема разлика)?
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
MИТ - Факултет за информациски технологии;
МИТ - Факултет за менаџмент
Da da priznaen e
 

Kajgana Shop

На врв Bottom