Дали тренирате кошарка?

  • Креатор на темата iLe
  • Време на започнување

Дали тренирате кошарка?


  • Вкупно гласачи
    160

Mario Naumoski

Мајмун до смрт
Член од
5 октомври 2009
Мислења
76
Поени од реакции
3
Pa jas eve treniram mozhi 1.5 god mozhi i poveke.Treniram vo Prilep vo Fair Play.To e sho da se kazhi...od koga sum pochnat da treniram imame 6-7 pobedi i 2-3 porazi :D:D
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
нека каже некој добар клуб од скопје многу ми се тренира а не сум тренирал 4 години,и дали може да се запишам зашто имам 18 години.мислам дека не е доцна.
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
290
Јас тренирам веќе 3 години во КК Бест од Гевгелија добро е, а бевме во Приједор-Босна таму игравме така пријателски
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
bb[noone];2857242 напиша:
тренирав се до почетокот на летово едно 5-6 години,се додека не паднав со моторот и скинав тетива и мускул на ногата и сеуште не сум опоравен,а за враќање тешко :wink:
добив повик и повторно се вратив и сега ќе играме во трета лига, КК Гемиџии од Велес
 
A

Auditore

Гостин
Да, тренирам во Куманово кај Страшо(помошник тренер на КК Куманово), сега за сега одлично е.
 

TheQueen

Поларна мечка од цвет на цвет
Член од
26 ноември 2013
Мислења
584
Поени од реакции
791
Аха, тренирам.
Некои си две години можеби...или помалку, не знам.
Женските тимови потсеќаат на фитнес-центри. Еден дел од членовите се таму за да намалат њутните сила/тежина.
Јас не сум една од нив. Не сум тромава, ама сум ниска.
Всушност, да не беше кошарката, метар и 50 ќе останев
Не планирам да престанам. Не дека ќе бидам кошаркарка но, ја сакам кошарката како спорт.:icon_lol:
С'к че да го сменам клубот. Причина:тренирам и карате па тренинзите ми се поклопуваат.;)
Ај, со здравје.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Некој да препорача клуб во Ск било која населба,онака аматерски клуб кај што нема да бидам најслаб од сите имам 16год и висок сум??
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.472
Поени од реакции
4.627
Некој да препорача клуб во Ск било која населба,онака аматерски клуб кај што нема да бидам најслаб од сите имам 16год и висок сум??
сеа зависи колку си слаб :icon_lol:
 
Член од
16 август 2013
Мислења
13
Поени од реакции
6
Мoже дa препoрaчaте дoбaр клуб зa дa се зaпишaм вo Скoпје?
 
Член од
16 април 2014
Мислења
27
Поени од реакции
0
Дечки, ако сака некој продавам Kobe 8 system патики, не носени, број 43, купени од Америка. Кој сака слики нека пише во инбокс.
 
Член од
8 мај 2009
Мислења
284
Поени од реакции
102
Многу сакам да тренирам кошарка но ме знам колку е тоа изводливо. Имам 26 години.
Чисто рекреативно и од љубов кон спортот.
Мислите дека постои шанса?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.446
Поени од реакции
68.658
Многу сакам да тренирам кошарка но ме знам колку е тоа изводливо. Имам 26 години.
Чисто рекреативно и од љубов кон спортот.
Мислите дека постои шанса?
Цела трета Македонска лига е рекреативна и таму секој може да тренира. Ако си од Скопје многу лесно можеш да најдеш клуб :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.446
Поени од реакции
68.658
Фала многу :)
Хммм сега видов дека можеби си женско, пошто така ти пишува на профилот :D
И за женските е уште полесно да најдеш клуб, бидејќи сите се аматерски тимови, каде што воглавно играат средношколки...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom