Дали сте тврдоглави?

Член од
9 јуни 2005
Мислења
5.982
Поени од реакции
18
Секогаш спремна за компромис, а за тоа колку сум толеранта ич муабет не правам :pos:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Acid напиша:
Дивај, немало потреба од темава.
90% од луѓево што идат на форум, сигурно се тврдоглави. Зошто?
:zid:
Зашто бе Ејсид ... не би рекла дека 90% се тврдоглави, ама и да се што ако :pos:
Јас ако мислам дека сум во право сум тврдоглава додека мислам дека има шанса да ме разберат. Ако забележам дека нема теорија, се повлекувам, а никако не го признавам спротивното за да му удоволам некому. А ако не сум сигурна за некоја работа, поблаго се инаетам, па ако сватам дека сум згрешила или се повлекувам исто, или признавам ... тоа зависи со кого го терам инаетот :bal:
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
Teram inaet samo tamu kaj sto treba a kaj sto ne treba mudro molcam.
Tvrdoglavosta vo mnogu slucai se isplatuva.....
 
Член од
9 септември 2005
Мислења
81
Поени од реакции
3
Epten sum duri i koga ne e potrebno ama ne priznavam :wink:
Ne sum dzabe bik vo horoskop 8)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
RebelGirl напиша:
Epten sum duri i koga ne e potrebno ama ne priznavam :wink:
Ne sum dzabe bik vo horoskop 8)
Ми ту :D Некогаш многу се нервирам за тоа, но некогаш многу ми користи :D
Најмногу си ја сакам тврдоглавоста посебно ако крајниот резултат е позитивен :D
 

bibuska

смешка
Член од
5 септември 2005
Мислења
2.403
Поени од реакции
7
TOJ НА СВОJA KOЖА ЈА ИМА ПОЧУВСТВУВАНО МОЈАТА ТВРДОГЛАВОСТ...И ДАСКАТА НАД КРЕВЕТОТ:D

ЗАБОРАВИВ ДА НАПИШАМ "ПРАШАЈТЕ ГО ДЕЧКО МИ"
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Бибушке, исклучи caps ќе те молам, ме оќоре :pos: :wink:
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
ne znam dali sum tvrdoglav.ja sum po vise od taa sorta sto e sekojpat vo pravo....... :twisted: :twisted: :twisted:
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
divine напиша:
Јас ако мислам дека сум во право сум тврдоглава додека мислам дека има шанса да ме разберат. Ако забележам дека нема теорија, се повлекувам, а никако не го признавам спротивното за да му удоволам некому. А ако не сум сигурна за некоја работа, поблаго се инаетам, па ако сватам дека сум згрешила или се повлекувам исто, или признавам ... тоа зависи со кого го терам инаетот :bal:
Истото сакав да го напишам,само што некогаш и кога сум во право а се инатам со некој инаетчија му велам о.к ако мислиш дека е така тогаш нека е по твое :roll: а на крајот кога ке излезе по мое кееф ми е кога ке ми кажат да ти имаѓе право :D убавина :pos: :pos:
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Сум и тоа како!
Само што не би требало да се ставаат тврдоглавоста и инаетот во исти кош.Тврдоглавоста е сила која те тера да опстоиш и кога гледаш дека сите околу тебе грешат,а инаетот е последната одбрана за зачувување на достоинството,до некаде :D :D :D
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Moze ne sum tvrdoglav.... ama sum epten inaetcija.... kaj shto plukam ne lizam.... :pos: ... imam samo edna "mana"... mojot inaet moze da go prekine drug inaet.... :wink:
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
1% сум тврдоглава ама другите 99% спремна за компромис
 

Kajgana Shop

На врв Bottom