Дали сте одмаздољубиви?

Член од
14 август 2010
Мислења
5.496
Поени од реакции
5.819
Не сум одмаздољубива, не мислам на некого да му се одмаздам за она што ми го направил. Верувам дека она што ми го направиле ќе им се врати кога тогаш:pipi: а во повеќето случаеви е така.
 
Член од
13 август 2010
Мислења
956
Поени од реакции
1.098
Не сум одмаздољубива, луѓето кои ме повредиле едноставно ги елиминирам од мојот живот, за мене не се повеќе тоа што некогаш се биле.
 
Член од
31 октомври 2010
Мислења
338
Поени од реакции
57
Току сум себична, си го сакам секој момент за себе, што не ми текнува што е тоа одмазда...
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Не сум одмаздољубива, не мислам на некого да му се одмаздам за она што ми го направил. Верувам дека она што ми го направиле ќе им се врати кога тогаш:pipi: а во повеќето случаеви е така.
Да не пишувам само ке ја цитирам женцкава :) :pipi:
 
Член од
3 јануари 2011
Мислења
36
Поени од реакции
0
Ne sum odmazdoljubiva..go sakam kompromisot megu lugeto :)
 
Член од
10 јули 2010
Мислења
38
Поени од реакции
6
Одмаздољубива сум..
Дури не вратам,не ми е срцето на место..И дупло враќам
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
1.981
Поени од реакции
2.024
"I'm not a killer but don't push me, revenge is like the sweetest thing, next to getting pussy"
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.045
Поени од реакции
358
Не би рекол дека некој може толку да ми згреши до тој степен за да планирам за негова одмазда :pipi:
 
Г

Господ

Гостин
Бесполезна работа е одмаздата,кој вика дека има сатисфакција е обичен лажго,можеби моментална,али пак се осеќаш како гомно.
Не сум одмаздољубив де...
 

NaughtyByNature

Y Child
Член од
1 декември 2010
Мислења
421
Поени од реакции
421
Обично, доаѓам до шанса да го наплатам тоа што ми е згрешено, а тогаш само и порачувам на жртвата "Знаеш дека ќе го јадеш дупло сега, така? Ама не сум ја ситна душа ко тебе. Ај гитла, слободен/на си." Подобра одмазда - здравје. Значи, да, одмаздољубив сум, на некој чуден неодмаздољубив начин. ;)
 
Член од
17 октомври 2017
Мислења
16
Поени од реакции
1
Читајки ве,скоро никој не е,не сум ни јас.Само во одреден момент им го давам она што го заслужиле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom