Дали сте задоволни од понудената програма на македонските телевизии?

Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
и шо одморање е тоа, со кукање пискање и дерење, со таква нападна содржина пресечена одвреме-навреме со реклами од по 15 минути? :) (Толку) нема поасолна содржина да се опушти народов?
Мое мислење е, а го делат голем број луѓе.Има и добри работи, не знам зашто секогаш плачењето го гледате, епа ајде пукањето некого не му чинеше, тепањето не, епа тоа е филмот бе, кој не му се свиѓа бујрум во театар или на балет.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.698
Поени од реакции
18.379
Не гледам TВ веќе 3/4 години + само тенис, фудбал, ракомет.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.509
Мое мислење е, а го делат голем број луѓе.Има и добри работи, не знам зашто секогаш плачењето го гледате, епа ајде пукањето некого не му чинеше, тепањето не, епа тоа е филмот бе, кој не му се свиѓа бујрум во театар или на балет.
Голем број луѓе слушаат и турбофолк, глеаат реални шоуа, што ти значи тоа "а го делат голем број луѓе"?
По твојов пост ќе искочи театар и балет не чинат, а турскиве серии имале добри работи. Што не е ни чудно во денешново време на извртени вредности...
Како може бе телевизија да не гледате? Шо луѓе ќе бевте....
Глупави. Наместо да зјапаме во телевизор цел ден, а поготово со денешнава програмска шема...
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Голем број луѓе слушаат и турбофолк, глеаат реални шоуа, што ти значи тоа "а го делат голем број луѓе"?
По твојов пост ќе искочи театар и балет не чинат, а турскиве серии имале добри работи. Што не е ни чудно во денешново време на извртени вредности...


Глупави. Наместо да зјапаме во телевизор цел ден, а поготово со денешнава програмска шема...
Така е шефе само вади ми од контекст реченици.После ќе испадне сум кажал нешто трето.Јас сум таков човек што ретко плукам и ги мразам оние што плукаат по се.И во се, па макар и во цртан филм го вадам она најпотребното најпоучното а останатите delete.
Да се вратам на темата главното се е политизирано, и секој настан гледаат да му дадат политички карактер, па не е можно бе цртан филм нема да тв, какво детство имаат децава денешни.:facepalm:
п.с Ако не ти се свиѓа нешто не ме цитирај веќе, си уживам во успехот на Металург.;)
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
Кажи а? незнаеме што пропуштаме? па уште и што луѓе :pos::icon_lol:
Мора да гледаат МТВ?Канал 5? Нека гледаат странски телевиии, англиски филмови, документарни такви работи.Шо излетуваш со глупи коментари?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.963
Поени од реакции
195.486
Да ги пофалам само Канал 5, веќе 8 дена го немаат дадено Lucky Number Slevin.

Thumbs up за МТВ за Симпсонови, секогаш се интересни. Алфа има горе долу добра програма, кога и да упалам онака ТВ ми седи на Алфа. Но тие се доказ дека џабе колку и да се трудиш со малку поразновидна програма, пак гледаноста ќе оди на азербејџанскиот увоз на Сител и Канал 5.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.072
Да ги пофалам само Канал 5, веќе 8 дена го немаат дадено Lucky Number Slevin.

Thumbs up за МТВ за Симпсонови, секогаш се интересни. Алфа има горе долу добра програма, кога и да упалам онака ТВ ми седи на Алфа. Но тие се доказ дека џабе колку и да се трудиш со малку поразновидна програма, пак гледаноста ќе оди на азербејџанскиот увоз на Сител и Канал 5.
за болдот :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
Инаку старата Алфа телевизија ја даваше Only fools and horses, па ако ја имаат во архива може да ја репризираат таа има скоро 10-тина сезони, ептен добра серија. Исто имаат и некои англиски серии со актерите, кои играат во Only fools and horses, а може да ги откупат и Монти Пајтон сериите, англиски хумор секогаш е смешен и интелигентен независно од времето.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
А Алфа па колку и да се трудат кога ќе ми го пуштат Реал во сред реклами ме прават и скоро никогаш да не ги пуштам.:D
Најгледана телевизија ми е ХРТ2, да се живи и здрави и никогаш да не ми ја тргнат.:icon_lol:
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.739
Цитро кратко и јасно :D

Туку Алфа ми е телевизија по мерак од нашиве барем и Телма чат пат. Алфа Телма и МТВ се единствени телевизии без турски серии. Само им треба поквалитетна филмска програма и добри ќе бидат. Башка Ана со Пулс и Кате на Телма со години ги водат нивните емисии и барем мене уште ми го привлекуваат вниманието.

Инаку се кладам дека ако на МТВ и светне сијалицата дека во архива има ѕверски филмски класици кои може да ги врти на програма ќе стане многу погледана. И онака мрдна од мртва точка ваков потег добро би и дошол.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.861
Не сум задоволен, не гледам многу ТВ, повеќе ми е позадински пуштен ТВ-то дур сум на ПЦ, но факте дека нивото на квалитет на ТВ-програма е толкууу многу паднато во овие неколку години, тоа е страшно.

Додуша вината не е во нашите ТВ, туку во достапноста на се и сешто на интернет.

Повеќе нема амерички серии и ситкоми оти сите ги гледаат (и тоа новите сезони) на интернет. Има помалку спорт оти повторно некои странски ТВ ги откупуваат правата.

Но, ја нема ни домашната продукција, 80% од програмата на главните ТВ се некакви турско-индиско-срање серии. Каде отидоа многу авторски емисии ( не дека беа сите гледани и интересни, ама сепак имаше домашна продукција).

Мометално само Алфа и за чудо МТВ донекаде се обидуваат да направат нешто, да излезат од концептот дека на ТВ мора 80% од времето да има некакви ефтини надсинхорнизирани серии.

А да не зборувам за тешката исполитизирансот на ТВ- тоа е веќе друга тема, доволно е да го спомнав фактот дека двете најгледани Тв имаат газди коалицони партнери на владејачката партија, а башка и двајцата се тешки сељандури.

Генерално, не е само кај нас, телевизијата е медиум во опаѓање, тоа е еволуција, како што ТВ го прегазила радиото на времето, сега истото интернетот и го прави на ТВ, а тек ќе и го прави според мене.
 
M

Muranyi

Гостин
Со нашиве телевизии,гледајќи ги и да си нормален ќе скренеш.Барем грам мозок да имаш и тоа ќе ти испари.24 часовно отупување на Македонецот со турски серии,најдобри шоуа на светот бај Лила Филиповска,за вестите муабет да не правам те убедуваат дека живееш во Шведска,најнови и најдобри филмови дава ТВ Едо диреткно симнати од замунда со српски превод,реални шоуа со поштени домаќинки кои лесно се заљубуваат и се пердашат пред цела бивша Југославија,најатрактивната англиска фудбалска лига на никој не му текнува дека треба и ние Македонците да ја гледаме,интерактивни квизови со водителки кои незнаејќи што да кажат верглаат една те иста реченица и добиваш впечаток дека некој папагал излегол пред камера,забавни емисии од типот на Драган Вучиќ и селска задруга,за едукативни емисии и програми-што е тоа?И ова ѓубре да го гледам?Никако.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom