Дали сте задоволни од понудената програма на македонските телевизии?

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.747
Поени од реакции
1.498
Апсолутно не сум се состојат од турско индиски серии и по некој квиз ваму таму по некоја дебатана емисија , отворен телефон емисии каде сите се експерти по некоја американска серија и тоа е. Начин како да се подобри прво да се исфрли политиката помеѓу актерите од таа пуста политика и непрофесионализам видете што стана со најголемиот бренд Македноски народни приказни кој мораше да згасне по смртта на Колозов ама што е тука е и сега мора да згасне и да се обидат да продуцират нешто ново ете успешниот пример на Сашко и Сашка , Обични луѓе и слични такви серии може да се продуцират дефинитивно недостасуват забавни програми од типот на Дајте музика , Оваа Сабота и други антологиски кој се правеа порано а незнам зашто непостојат денес
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Ретко гледам Тв во последно време. Инаку како што можам да приметам целата програмска шема се сведе на вести од 15h до 23h, турски серии, премногу реклами и по некој лошо режиран квиз.
Македонски приказни не се згаснати мислам дека сега ги режира или продуцира баба Шенка :) заедно со добрите актери од приказните и младата генерација, тој микс на искусни ветерани и свежа крв супер комбинација искочи.
 
B

Black Guard

Гостин
Научноистражувачкото новинарство изумре додека програмската шема е средена да лоботомира очајни домаќинки притоа рекламирајќи детергенти(за време на турските серии),емисии од едукативен карактер речиси да нема така да не сум задоволен а пред неколку години добив Латасов синдром-кога и да го видам на вести ми се кења што е далеку попрактично од рицино.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Апсолутно не, како што напиша еден член погоре целата програма се сведува на вести, серии и по некој квиз. Еве што може да гледате на некои од нашиве канали:
09:40 ТРИУМФ НА ЉУБОВТА - серија
11:20 МАЛЕЧКАТА НЕВЕСТА - серија
11:35 ОГНОВИ НА ЉУБОВТА - серија
12:10 ОГНОВИ НА ЉУБОВТА - серија
13:45 ЕЗЕЛ - серија
15:15 ЉУБОВ И КАЗНА - серија
16:26 ЉУБОВ И КАЗНА - серија
17:15 ОГНОВИ НА ЉУБОВТА - серија
18:15 МАЛЕЧКАТА НЕВЕСТА - серија
20:00 ЉУБОВ И КАЗНА - серија
21:20 ЕЗЕЛ - серија

Или пак друга опција
10:35 Џанан 2 сезона, Сериски филм -р
12:45 Каде е ќерка ми, Сериски филм -р
13:30 7часа разлика, Сериски филм -р
14:10 Лале НОВА СЕЗОНА, Сериски филм -р
15:30 Имотот на дамата, Сериски филм -р
16:15 Величествениот султан, Сериски филм -р
19:00 Величествениот султан, Сериски филм
21:00 Имотот на дамата, сериски филм
22:00 7 часа разлика, сериски филм

Помеѓу сериите вести и по некој квиз, толку. И како да бидеме задоволни од програмата ?
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.065
Поени од реакции
7.843
јас велам да се укинат сите македонски телевизии..сите до една без исклучок
сител и канал 5 не се телевизии(само 5 % нивна продукција) и то шо самите го прат се надополнува на ѓупското срање од типот на малечката невеста, џанан или слично..
мтв тие посебна приказна..се трудат луѓето ама немат капацитет и кадар шо можи да ја подобри..треба се од почеток
алфа и телма малку отскокнуваат ама џабе народот веќе се отупи
другите само мислат дека се телевизии(останатите национални и регионални) на нив кој стигни можи шоу да си напрај
и најмногу то шо ми смета е то шо ниедна незнај да реализира солиден спортски пренос..едни ветуваат а не остварват(МТВ), други прекинват на полувреме(канал 5) и шо е најважно немат салам коментатор кој детално го разбира спортот
и најважното е шо немаме квалитет на слика..за то треба салам вложување
значи според мене се да се укини
и еден предлог ..да постој само една телевизија на која шо би следеле не поитизирани вести,добри филмови, емисии од наша продукција и квалитетно реализиран македонски спорт
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.747
Поени од реакции
1.498
Ретко гледам Тв во последно време. Инаку како што можам да приметам целата програмска шема се сведе на вести од 15h до 23h, турски серии, премногу реклами и по некој лошо режиран квиз.
Македонски приказни не се згаснати мислам дека сега ги режира или продуцира баба Шенка :) заедно со добрите актери од приказните и младата генерација, тој микс на искусни ветерани и свежа крв супер комбинација искочи.
Ти ова сериозно?! Ма се шегуваш иронија е ова 100% треба со закон да ги забранат не личат на ништо ужас музика , режија а за глума да не зборувам споредено со она што го остави екипата предводена од Колозов ова е ко куклена престава.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Ти ова сериозно?! Ма се шегуваш иронија е ова 100% треба со закон да ги забранат не личат на ништо ужас музика , режија а за глума да не зборувам споредено со она што го остави екипата предводена од Колозов ова е ко куклена престава.
Добро де сега тоа е прашање на вкус. Мене таа комбинација на Ванчо, Гоце, Шенка, Кирил наспроти Владо,Никола и некоја од помладите актерки ми е баш ок. Факт е дека Колозов е крал и е незаменлив.
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
јас велам да се укинат сите македонски телевизии..сите до една без исклучок
сител и канал 5 не се телевизии(само 5 % нивна продукција) и то шо самите го прат се надополнува на ѓупското срање од типот на малечката невеста, џанан или слично..
мтв тие посебна приказна..се трудат луѓето ама немат капацитет и кадар шо можи да ја подобри..треба се од почеток
алфа и телма малку отскокнуваат ама џабе народот веќе се отупи
другите само мислат дека се телевизии(останатите национални и регионални) на нив кој стигни можи шоу да си напрај
и најмногу то шо ми смета е то шо ниедна незнај да реализира солиден спортски пренос..едни ветуваат а не остварват(МТВ), други прекинват на полувреме(канал 5) и шо е најважно немат салам коментатор кој детално го разбира спортот
и најважното е шо немаме квалитет на слика..за то треба салам вложување
значи според мене се да се укини
и еден предлог ..да постој само една телевизија на која шо би следеле не поитизирани вести,добри филмови, емисии од наша продукција и квалитетно реализиран македонски спорт
аххааххаха

да се укинеле сите македоснки телевизии, абе бисери читам по темава, ако не ти се свиѓа не гледај што ми глумите експерти тука, па на крај краева иамте интернет сименете што сакате да гледате имате стримови, или интернетот вислужи само за плачење?
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
батериите на далинското најчесто ги менувам, кога уклучувам теве менувам програм по програм дури не ми здосади и си викам џабе го уклучив (n) тапааааааа
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.065
Поени од реакции
7.843
аххааххаха

да се укинеле сите македоснки телевизии, абе бисери читам по темава, ако не ти се свиѓа не гледај што ми глумите експерти тука, па на крај краева иамте интернет сименете што сакате да гледате имате стримови, или интернетот вислужи само за плачење?
мој предлог е ова..ти шо сакаш мисли .. ;)
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.586
Поени од реакции
35.012
Кратко и јасно - не сум задоволна.
Телевизиите претераа со пуштање евтина програма која го труе народот. Пред се тука мислам на оние површни и бесконечни серии што ги има речиси на сите национални телевизии, индиски, турски, мексикански, па потоа ред стари српски, па нови хрватски серии, се неизбежни секоја вечер.
Јасно е дека имаме сиромашни телевизии кои одвај и да го заслужуваат тоа име и од нив не може да се очекува ништо повеќе. Исто како што е точно дека во овој бизнис пливаат и неколку крупни риби што го имаат лавовскиот дел од рекламниот колач.Поради отсуството на јавниот сервис сМРТ, комерцијалните телевизии немаат модел по кој би мереле што е вкусно, соодветно, квалитетно. Нема никакво скалило на вредности. Комерцијалните ТВ-станици треба да нудат забава, но не да ја заборават и едукативната функција на телевизијата
Kлишето го преземаат сите, креативноста е мала, а изборот што им останува на гледачите е жално никаков.(n)
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
А што ви сметаат турскиве серии?

Баш се супер,синхронизирани и све.Се труел народот, поголеми глупости се немам изначитано кузнај од кога.

Искрено, нема член од кајгана да каже еее то и то е добро.Сите сте некакви експерти, да кажеме МТВ не чини, МТВ 2-ката не чини со трубачите, ама шо не ви чини во Сител?

Шо лошо има во турските серии?Или оти се турски нечинат?
--- надополнето: 19 февруари 2012 во 01:12 ---
А да беше на пример Долина на волците англиска серија, ќе кажевте, најдобра серија во светов.Така ви звучи имево сигурно, турска серија и не чини одма сфаќате дека не чини.Ако се турци не знаат да глумат?незнаат да снимат филм? Ајде бее....
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.586
Поени од реакции
35.012
А што ви сметаат турскиве серии?

Баш се супер,синхронизирани и све.Се труел народот, поголеми глупости се немам изначитано кузнај од кога.

Искрено, нема член од кајгана да каже еее то и то е добро.Сите сте некакви експерти, да кажеме МТВ не чини, МТВ 2-ката не чини со трубачите, ама шо не ви чини во Сител?

Шо лошо има во турските серии?Или оти се турски нечинат?
....
Тука пријателче секој има право да си го каже својот став и своето мислење,
Мене лично ми сметаат СИТЕ површни и бесконечни серии, без разлика дали се турски, индиски, хрватски, шпански или какви и да се.

А што чини во Шител?:vozbud:
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
Тука пријателче секој има право да си го каже својот став и своето мислење,
Мене лично ми сметаат СИТЕ површни и бесконечни серии, без разлика дали се турски, индиски, хрватски, шпански или какви и да се.

А што чини во Шител?:vozbud:
Тогаш имам лоши вести за тебе!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom