Дали сте СМС манијаци?

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.369


Зависноста од праќање СМС пораки еден Русин го чинела многу повеќе од големата сметка кон мобилниот оператор.


Имено, овој љубител на СМС пораките, на температура од -31 степен, се занел во допишувањето и праќал СМС пораки околу 20 минути.
Заради предолгата изложеност на толку ниски температури, дошло до замрзнување на прстите, кое резултирало со посета во болница каде му биле ампутирани четири прсти!
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
Ja ek da sum ... ali za na zima ina -31 ne iskacam brat kamoli pa da piseum poraka nadvor ... togash ni rakavica ni butur nema da ti pomogne :)
prosek na poraki dnevni mi se 15-20 ... ali neam sansi so Dolphinot ... on be brat prosek po 150 na den :)
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
Pa da zatoa sto kredit od 500den go trosam za pomalce od edna nedela i skoro se mi ide u porakite (a neznam kaj gi prakam:))
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
У принцип поише се јавувам,а на СМС трошам само кога ме мрзи да зборам или ми е срам(ако ми се свиѓа тој што му ја праќам:icon_lol:)
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Jas obicno kupuvam karticka od 500 denari ednas mesecno i si presmetuvam: 500 denari podeleno na 30 dena = 16 denari dnevno, ili okolu 3 poraki na den, isklucok od ova se ludjeto vo Mojot Krug. No pak sega neli go vratija apsolutno genijalno pa moze da si dozvolam i poveke.

Inaku vo prosek prakam po 1 poraka dnevno bidejki sakam da mi potrae, ne mislam da kupuvam po 2-3 karticki mesecno!
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
a se brojat li porakite sto gi prakame od net, oti ako se brojat tie prakam dnevno preku 20 tina a mozebi i poveke koga sum raspolozen..:je: :je: :je:
 

Carlito Brigante

Хаусмајстор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
844
Поени од реакции
8
Последната испратена порака ми е од: 06-јан-2005. Не да мразам да титкам по копчињата тоа е чудо. Ми треба едно 10-15 минути да напишам порака без грешки.

Едит: 06-јан-2006. Утка за една година :)
 

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
Е, исто и ја не да мрзам да куцам смс, ептен безвезе губење време ми е тоа... некад се дешава некој да ми прати смс а ја да одговорам тек после 3 дена:pos: Дури и договарање мрзам по смс, ептен ми е губење време док напишам, додека ми вратат, па пак да напишам ако не ми одговара времето, па пак да чекам дали на другата страна и одговара... затоа на фиксен - 2 минути работа, попрактично е. Мислам дека од сите начини на не-персонална комуникација највише мрзам смс.
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Дааааа!
Може звучи неверојатно...али праќам преку 30 смс дневно :icon_lol:
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
Samo sto broev kolku poraki iam prateno deneska i stignav do brojka od 47, sto znaci aham -da jas sum SMS manijak, ama bidejki iam okolu 300besplatni mesecno a i koga plakam ne se skapi, se zanesuvam od prakanje SMS i MMS:)
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
sigurno ljubov e bilo u pitanje :icon_roll
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
До пред некој месец бев голем смс мањак, не знам по колку пораки дневно пракав ама сега почна да ме мрзи да пишувам па повеке се јавувам отколку што пишам
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
Па зависник сум. Завчера пратив 12 пораки само на 1 личност и уште 10 на различни личности. Кога бев на при пејд го трошев кредитот за една недела ама сега сум на пост пејд(на сметка) па можам да си зборам и да си праќам СМС колкуууууу сакам. Повеќе праќам СМС отколку што зборам а инбоксот ми е полн додека не ми се наполни цела меморија па после ги бришам, бидејќи една СМС порака може да значи многу повеќе од 2 саати празно зборување.:)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Пишувам СМС само ако ми е срам да кажам нешто, ако знам дека ќе ми затрепери гласот.
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
vo rok od 24 sata od kreditot trosam 200 denari za sms...znaci kreditot staven denes go nema naj mnogu za edna nedela
TOA ZNACI JA SUM NAJ GOLEMO MANIJACISTE
 

Kajgana Shop

На врв Bottom