Дали си прајте филмој во главата за работи кои уште се немат случено

Член од
3 март 2010
Мислења
634
Поени од реакции
364
Дали си фантазирате за идни случки или воопшто филмој кои се невозможни, колку и да е сигурна работата од ке го замислам сценариото не излегва како инкер си прам, некако јас цело време мозокот ми игра игри и ми бега паметот, не сум присутен со мислите и погледот како изгубен сум, не гледам не слушам не знам шо ми се дешава. Контраефекти измореност, суви очи, грчеви, прекин на дишењето, тешкотии при џвакање, згрбавеност, главоболки.

Дали некој има слично искуство
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Контраефекти се повеќе психички отколку физичките што ги наброја.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Какви физички и психички контрафекти бе, тоа е единствениот спас од секојдневието. Уште тоа да биде лошо, ништо друго нема да ни остане.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Полека бе шо си се напнал толку, напиј се ракија и ич не е.и жива сила.
Абе и јас си терам филмој понекош(многу ретко) имам некои фикс идеи пред време (пред нешто, некој настан...) ама ништо од сето то, прво ке си се изнасмеам самиот за будалштината и си терам пато понатака.
 
Член од
3 март 2010
Мислења
634
Поени од реакции
364
Некогаш си тепам филмој за нереални работи, фантазирам многу, а за реалните ко си си речам значи подредени се коцките вака ке излези работата и нешто на крајот непредвидено ке ја заеби и ете разочараност и депресија
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Дали си фантазирате за идни случки или воопшто филмој кои се невозможни, колку и да е сигурна работата од ке го замислам сценариото не излегва како инкер си прам, некако јас цело време мозокот ми игра игри и ми бега паметот, не сум присутен со мислите и погледот како изгубен сум, не гледам не слушам не знам шо ми се дешава. Контраефекти измореност, суви очи, грчеви, прекин на дишењето, тешкотии при џвакање, згрбавеност, главоболки.

Дали некој има слично искуство
Најнормално нешто што може да му се случи некому. Со правењето филмови, ги тестираме сите можни резултати (исходи) од ситуацијата во која се наоѓаме, за кога ќе бидеме во пикот на случувањата да знаеме како логично и рационално да расудуваме. Мозокот се припрема за секое сценарио во кое можеме да се најдеме. Добар начин на вежбање на мозокот "Што би било, ако би се случило ова... " Мислам дека е добар начин на самиот систем да се одбрани од можни разочарувања (зошто нели веќе сме испланирале како ќе реагираме доколку се отиде во бестрага). Само треба да знаеме кога размислувањето преминува во фантазија, а кога реално размислуваме и планираме.
Болдираното - ти изгледа ептен забегуваш со фантазирање....
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.203
Да, се случува тоа и кај мене! Многу пати сум се нашла во ситуација целосно да се исклучам од реалноста, па луѓето што се околу мене да ме тргаат да се разбудам :)! Природно е секој да фантазира за се и сешто, ама во граници на нормалата, сепак не е добро премногу неврони да се трошат за некои работи што може, а не е сигурно да се случат. Убо викаат старите што е твое ќе си дојде!
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Да се почесто си правам филмови дека сум Путин
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.003
Поени од реакции
4.161
Претежно кога учам. Наместо да учам ја почнувам да фантазирам и да си правам некои филмови во мојава глава.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Јас па претежно пред спиење, баш ми е убаво да си се опуштам со малку фантазирање за следниот ден :)
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.236
Поени од реакции
5.238
Пред спиење што и да мислам тоа сонувам
Некогаш е закон а некогаш не е :)
И најчесто со фокусирам на нешто
 

Kajgana Shop

На врв Bottom