Дали се нервирате кога наоѓате остатоци од храна во отворена павлака, кисело млеко, сирење...?

Дали се нервирате кога наоѓате остатоци од храна во отворена павлака, кисело млеко, сирење...?


  • Вкупно гласачи
    44
Член од
12 јуни 2011
Мислења
36
Поени од реакции
12
Нема нешто што ме нервира повеќе од тоа кога ќе земам отворена павлака или кисело млеко од фрижидерот и ќе најдам остатоци од друга храна внатре, се разбира оставени од некој друг член од семејството. Ме интересира колкав процент од луѓето ги иритира ова. Дали им е сеедно или им претставува проблем?

Знам дека темата е можеби глупава, но не ми текнуваше друго попаметно место на кое што ќе можам да направам анкета и да видам што мислат и другите за ова, па отворив тема тука. Се надевам дека нема да биде избришана.

Ќе ве замолам најпрво да одговорите на анкетата.
 

FortuneTeller

ВРАГ
Член од
20 мај 2011
Мислења
476
Поени од реакции
138
Дечко ти се регистрираше за да ја отвориш темава? :ROFLMAO::LOL: Изгледа имаше остатоци од вечерата во твојот доручек. :D:D:ROFLMAO:
 
S

smexy

Гостин
Ич не ми смета.Kinda like it.Ако се осети вкус од друго јадење,посебен шмек.
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Еднаш се имам изнервирано кога пронајдов во зелникот остатоци од нес-кафе и буковец...и ден денес не ми е јасно како и зашто некој би ги споил тие работи.
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
за од друг член од семејството да го оставил незнам, али една другарка купи јогур, го отвори... и има што да види, МУА! :)
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Стај во анкетата опција "Ногу сне глупи"
 
T

Tetro

Гостин
Многу нервозни деца у последно време. Аман бре луѓе, најдете си нешто со кое ќе се занимавате подолго време да ве држи окупирани, вака ништо нема да направите.

Дома не ми смета, знам од кој може да биде. :D

А замисли случка од пред некој ден: Од пицерија една наша, не им се погодиле пиците изгледа и ги фрлиле у контејнер, заедно со други остатоци од пицеријата и се на купче таму. Си ги здогледа човек кој бара храна, зачисти малце и на лице место си се нагости квалитетно. Па и зошто би му сметало, незнам.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
137
Поени од реакции
15
па нормално дека ќе ни смета кога стануваме премнопгу нежни, педантни, со “грижи“ за нашето здравје (премногу може да ни наштети друга храна во павлаката...), но и покрај ова сеуште ми смета, ме иритира :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Планирам да се самоубијам ако најдам нешто такво во некои од млечните производи!!!!
 
С

сашенко

Гостин
Трошки во маргарин ууууууууууф спремен сум да убијам за тоа.Исто и во крем.Кога беше сестра ми помала и јаде крем и несака да намачка кришка, директо со лебот или со прсти во кутијата и после кога ке го отвориш има што да видиш.И не само такви работи, исто и сирење кога ке земам од фрижидер и не го сечат право туку кој кршел, кој исекол до пола па тоа доле се собира, па и од ајвар останало од ножот.Кога ке видам такво нешто ми се одјадува..
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
аман бре сите вие ме потсетувате како детективот МОНК :p:D
а што се однесува до мене зависи од личноста на пример ако некоја згодна педантна женска направи беља и не ми пречи,а ако некои ѓуптин или индиец бљак:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom