Дали сеуште ги користите старите мобилни телефони?

Дали вие користите сеуште постар модел на мобилен телефон?

  • Да

    Гласови: 22 43,1%
  • Не

    Гласови: 29 56,9%

  • Вкупно гласачи
    51

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
На денешно време може ретко да се сретне човек кој користи стар модел на мобилен телефон, повеќето 95% користат паметни телефони кои имаат различни апликации и уште многу други работи но во тие мобилни телефони има една заедничка работа скоро сите тие паметни телефони се слични еден со друг. Старите модели кои беа атрактивни пред 10 кусур години се разликуваат сите од мобилен до мобилен и беа многу креативни. Старите мобилни сите знаеме дека ќе го наполневме и не се сеќававме кога последен пат сме го наполниле, ниту пак сме се грижеле за тоа дали ќе имаме батерија за утре а веќе скоро сме го наполниле мобилниот телефон. Денешните мобилни сите знаеме дека до два дена максимум може да се одржи една батерија и при тоа доста ние мозокот во тоа дали ќе имаме батерија до вечер.

Јас многу или кажано скоро воопшто не можам да сретнам личност која користи стар модел на мобилен телефон, сретнав еден дечко кој дојде кај мене на работа кој имаше мислам дека беше сименес ME45.

Дали вие користите сеуште постар модел на мобилен телефон?

oldcellphones1_18_06_08.jpg
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.658
Скоро сите тие паметни телефони се слични еден со друг. Старите модели кои беа атрактивни пред 10 кусур години се разликуваат сите од мобилен до мобилен и беа многу креативни. Мда.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.501
Поени од реакции
80.598
Иако имам нов LG, сепак знам да ја користам и Моторолата што ја имам купено пред 10-на години. А деновиве се зарековме со брат ми дека МОРА да го купиме легендарниот Нокиа 3310 :pipi:. Ќе треба да прошетаме низ Бит-Пазар :icon_lol:
 
S

Sasha

Гостин
Jas koristam postar model na lg eve veke 6 god i nema gajle dodeka pak drugiot sto e mnogu "pameten" moram da go polnam sekoj den!!
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
Користам имам сони ериксон к-800 и симеенс мц-60 барем тогаш се разликуваа телефоните сега све ти е демоде една плочка и влечи со прсти лево десно.И што е страшно за два дена цркнала батерија мора да го пуниш ова барем стави еднаш у штек ке забравиш кога последен пат е пунет.
Ова беа телефони и уште се
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Јас имам мобилен,ама бројот не му го знам,да ме утепаш не му го знам.
Поточно и цел свет да ми го дадеш не го знам. А и друг број на никого незнам.
Поточно не звонам-не зборам на мобилен,го користам како за сликање.
А си плаќам колку да е во мрежа,има некогаш денови и недели не ми заѕвонува.
Ова е за во рубрика верувале или не. Мобилен за Телефон не ми треба, па така бевме научени порано:Утре во 7,30 пред Пелистер и готово,или во сабота сме во Сарај и готово и цело друшштво е пред пелистер или Сарај-никој не закаснил.
Инаку нокија е незнам кој број пред 3-4 години купен(има и нешто за музика)
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Сименс, моторола, сони ериксон со капачка шо се отвара надолу, алкател за што модели се поима немам ама манастирски изглед имаат, уште еден сони ериксон w20i, и нокиа 3310 (на делови) сите овие така дремат дома нека стојат, преги прочитав старите телефони ќе достигнат цена до 1000$ :icon_lol: :icon_lol:[DOUBLEPOST=1401575130][/DOUBLEPOST]http://kajgana.com/interesot-za-stari-mobilni-se-zgolemuva-cenite-stignuvaat-i-do-1000-evra
 
Последно уредено:

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Обожавам да користам некој стар телефон, некој антиквитет :D, некако бе поинакво чуство имам ко ќе дупнам со ќебапиве на тастатура ме враќат во времето назад ко ни ги дадоја првите телфоништа за вранец носење шо беја.
:ROFLMAO: Имам нокиа 1100, ретро бе нек си ибат мамата а користам и друг исто нокиа ама не смарт фон.
Јебеш брату ти смартфони дур не ја измршиш тастатурана со раце шо си јадел пржени лепчиња не то то..
 

Zbo

Член од
12 јануари 2014
Мислења
107
Поени од реакции
277
Имав Нокиа 7210, пред некој ден си го најдов во фиока, уште има една цртка батерија!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom