Дали сеуште ги користите старите мобилни телефони?

Дали вие користите сеуште постар модел на мобилен телефон?

  • Да

    Гласови: 22 43,1%
  • Не

    Гласови: 29 56,9%

  • Вкупно гласачи
    51
G

garthok

Гостин
Би користел од старите само motorola v3 ако најдам.
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Ja si koristam Nokia 3310.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk 2
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.590
@darjanmk
Леле од кај ги ископа овие каталози на Германос :pos: Цениве човече:pos:. Некоја си нокиа 8910....цената колку два денешни Galaxy S4 да речеме :eek:
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
ги гледам флаерите и се потсетувам на телефоните што сум ги имал. дури за некои и сум заборавил. али сите беа нокиа. без редослед: 5210, 3510, 3410, 7210, 8310, 6610, 6100, 3650(го удавив:(), 7250, и нормално легендарниот 3310. има уште, али сум ги заборавил броевите, знам едниот беше камелеон, другиот ............. нема везе. немам ниеден, али ко и сите, 3310 би си земал да најдам:love:[DOUBLEPOST=1401603379][/DOUBLEPOST]
Имав Нокиа 7210, пред некој ден си го најдов во фиока, уште има една цртка батерија!
ја продаваш?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Panasonic G350
Motorola v66
Nokia 3310
Panasonic GD87
Telmе t919
Е ова телме беше чудо на технологија во тоа време 2003 година имаше тач скрин, МП3 плеер, препознавање на ракопис, СД картица, УСБ кабле... голем беше како сапун за алишта перење, али атрактивен, ми нудеа за него пари, замени за мобилни... еее шо значеше тогаш да имаш МП3 рингтон и тач!! ми нудеа пари, ,замени со доплати, ми го бараа за некој ден да се пуфкаат пред приатели и женски.... Пред месец два го најдов во една кутија кај шо имам дваесетина стари телефони го поработив едно недела дена колку за ќеф

после то идат разни други нокии, ериксони, самсунзи.. али то веќе не е нешто посебно
 
Последно уредено:
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.282
Поени од реакции
563
не користам смарт фон :) ... кога сме кај темава некој да не има маска за сименс ц55?
 
Член од
21 септември 2010
Мислења
349
Поени од реакции
181
8910 li bese *Martix* Nokiata? kaj moze da si kupam takov, go koristev na vremeto i crkna posle 2 godini turbo koristenje, ako moze nekade sega da se najde ama soliden ne nekoja kanta bi kupil povtorno?
 
K

kicodarker

Гостин
Право да ти кажам старите телефони беа многу подобри од сегашнив........
Во што биле постарите телефони подобри од сегашните? Поддржуваа wi-fi,можеше да гледаш филмови на нив,да се поврзиш на интернет,имаа камери со кои можиш и свадби да снимаш, имаа еден куп новости што ги немаат денешните телефони? Земи ја во предвид која е тежината на постарите телефони,како да носиш цигла во џеб, и спореди го со еден Iphone5s, како да си споредил пердув. А таа античка цигла,ти нуди калкулатор, 8битна игра и 2G рецепција која не секогаш е сјајна. Денешните телефони работат на многу фреквенции,правени се по напредна технологија,а батеријата што ја споредувате, на старите телефони е просек 750 mAh,додека на новите просечна е 1800 - 3200 mAh.Ако вклучиш Power Saving Mode и го користиш на 2G телефонот строго за повици како античките телефони,пак ќе го има истото траење на батерија,како старите.Вие сакате со вклучен Wi-fi,GPS, Facebook, Brightness 100 %,плус во позадина неколку апликации работат меѓу кои и музика, на секои 5 минути чекирање, сликање и аплоадирање на фб, и батеријата да трае по една недела.
 
F

FARANG

Гостин
Не за секојдневна употреба ама за патување со мене секогаш иде и старата Nokia 3310. Ми се има случувано да фатам сигнал со неа а да неможам со iPhone или Samsung поготово низ некој полеви земји надвор од поголемите градови...
 

El Bohemio

Silver Gate
Член од
6 јули 2009
Мислења
1.058
Поени од реакции
942
.... Пред месец два го најдов во една кутија кај шо имам дваесетина стари телефони го поработив едно недела дена колку за ќеф

после то идат разни други нокии, ериксони, самсунзи.. али то веќе не е нешто посебно

Случајно да не ти се наоѓа еден од овие телефони низ дома. Важно ми е да е функционален.
Сеуште не можам да го преболам и сакам да го имам :)
samsung z500 и samsung e700
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Првиот телефон на татко ми, 96 или 97 незнам точно која година го зел, инаку телефонот си работи супер.
IMG_1258.jpg IMG_1257.jpg
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Во што биле постарите телефони подобри од сегашните? Поддржуваа wi-fi,можеше да гледаш филмови на нив,да се поврзиш на интернет,имаа камери со кои можиш и свадби да снимаш, имаа еден куп новости што ги немаат денешните телефони? Земи ја во предвид која е тежината на постарите телефони,како да носиш цигла во џеб, и спореди го со еден Iphone5s, како да си споредил пердув. А таа античка цигла,ти нуди калкулатор, 8битна игра и 2G рецепција која не секогаш е сјајна. Денешните телефони работат на многу фреквенции,правени се по напредна технологија,а батеријата што ја споредувате, на старите телефони е просек 750 mAh,додека на новите просечна е 1800 - 3200 mAh.Ако вклучиш Power Saving Mode и го користиш на 2G телефонот строго за повици како античките телефони,пак ќе го има истото траење на батерија,како старите.Вие сакате со вклучен Wi-fi,GPS, Facebook, Brightness 100 %,плус во позадина неколку апликации работат меѓу кои и музика, на секои 5 минути чекирање, сликање и аплоадирање на фб, и батеријата да трае по една недела.
Споредуваш различни работи
Порано беа телефони, наменети за разговор - комуникација, денес се веќе мини компјутери со квад коре процесори, со камери, оперативен систем... кои повече служат за забава од колку за разговори, не е иста категорија. Од мое искуство, порано телефоните беа поотпорни на удари, паѓање во вода, подолго траеше батеријата. Имаше едни Алактели на времето кои беа неуништливи, кој се сеќава на Алкател easy db
Ми имаше паѓано во вода, на бетон, место оригинална батерија користев едно време 3 АА батерии, не блокираше, не загреваше, немаше проблеми со софтвери.... си беше телефон
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
Siemens MC60 имам потполно функционален, фул пак и во употреба. Матер му ебам куп пари ме кошташе на времето али телефон со камера :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom